Podróż przez życie - timelapse zrobione "byle czym"

Forum o filmach amatorskich i kinie niezależnym

Moderatorzy: Troxx, rml

Treść
andet
-# 01

Postprzez andet » 2017-07-07, 11:30

Witam
Poniżej mój pierwszy timelapse zrobione byle czym :) tzn telefonem LG F70 z aplikacją Framelapse.

W pierwszej połowie filmu z focusem jest różnie, nie wyłapałem tego przy nagrywaniu niestety.
Byle jaki sprzęt + pasja i można coś już zrobić (z niezłą jakością, którą widać w 2giej połowie filmu)

Film kręciłem 4 tygodnie nonstop.
Sorki za to spartańskie ministudio :) Parę rzeczy bym poprawił, na samym początku filmu np przegrałem z migotaniem światła żarówki.
Film trwa ile trwa, bo chciałem dać wybrzmieć pięknej muzyce w każdym etapie filmu.
Chciałem też zamieścić przesłanie w filmie w temacie, który leży mi na sercu bardzo, co też uczyniłem (patrz również opis filmu w YT).

https://www.youtube.com/watch?v=ijwFLAPmRa4

Zobacz

przez Zobacz » 2017-07-14, 20:52

Apocoanaco
-# 01

Postprzez Apocoanaco » 2017-07-14, 20:52

Mistrzyni! Jaram się! Zajebisty amatorski styl :) W pełni oryginalny!

Apocoanaco
-# 01

Postprzez Apocoanaco » 2017-07-15, 08:42

Na Twoim miejscu zastanowilbym sie nad zrobieniem dodatkowo szybkiej wersji :) ot, nowa rzecz do nauki :)

https://youtu.be/AJOZXqGTyUE

Robisz sobie ograniczenie 30 sek i nie mozesz go zmienic :) dobra zabawa!

andet
-# 01

Postprzez andet » 2017-07-15, 09:51

Ja próbuję różnych form, bawię się nimi, i po realizacji zawsze się czegoś uczę, czasem zbyt wolno odbieram to, co można by zmienić, czasem jest to dopiero po zakończeniu postprodukcji. Ale w ten sposób uczę się, przerabiając własne błędy. To świetne doświadczenie.
Co do 30 sek, to na spot reklamowy to ok, ale to miało być timelapse z "lokowaniem idei", nie klip promocyjny.
Z początku założyłem, że wzrost roślinek będzie w ogóle bez cięć, żeby przeszło wszystko od zarodka do końca.
Miałem tylko zmieniać tempo w różnych fazach wzrostu.
Ale w trakcie montażu zauważyłem, że się nie da, bo:
. tak BARDZO mocno musiałbym przyspieszać co dawało groteskowy obraz, w stylu Benny Hill (żeby nie otrzymać filmu zbyt długiego)
. środkowa część wzrostu jest nieostra, i zacząłem ciąć, zrobiłem po parę sekund ujęcia żeby pokazać ten etap, żeby nie było dużego przeskoku.
Więc zacząłem ciąć trochę, "z bólem", bo tak bardzo sobie wbiłem do głowy, że ma być ciągłość od początku do końca.
Dzisiaj gdybym to montował, to bym to pociął bardziej, na pewno ze 2 min bym jeszcze spokojnie skrócił, ale nie więcej, bo to nie ma być klip reklamowy, a zależało mi żeby muzyka wybrzmiała, to miało nie być dynamiczne, to miało płynąć.
Ale tak, masz rację, robiąc dynamiczny klip, to wyzwanie 30 sek ma sens (szczególnie w dobie spotów, memów, gdzie widz często zatrzymuje się na danej treści tylko na chwilę :)

Do tej pory w 30 sekundach udało mi się zmieścić tylko to :)
https://www.youtube.com/watch?v=W3y8I-39vM0

krank1
-# 03

Postprzez krank1 » 2017-07-15, 22:26

Fajne! Mogłoby być troszkę krótsze.

Powrót do Kino Niezależne