Film SF "ANGEL.A" potrzebuje Waszego wsparcia

Forum o filmach amatorskich i kinie niezależnym

Moderatorzy: Troxx, rml

Treść
adamn86
-# 01

Postprzez adamn86 » 2017-04-25, 10:23

Bardzo gorąco zachęcam do wsparcia niezależnego filmu SF w klimacie cyberpunka.
https://polakpotrafi.pl/projekt/angel-a ... e=projects
Tylko dzięki Wam może udać się zrobić ten film tak jak twórcy sobie to wymarzyli.
Każda złotówka się liczy!
Serdeczne dziękujemy.

Zobacz

przez Zobacz » 2017-04-26, 18:45

krank1
-# 03

Re: Film SF "ANGEL.A" potrzebuje Waszego wsparcia

Postprzez krank1 » 2017-04-26, 18:45

Zabrakło mi w Waszej prezentacji krótkiej kilkuminutowej zajawki, która pokazałaby poziom. Mogłaby pchnąć trochę projekt do przodu. A tak, zrzutka trochę w ciemno.

adamn86
-# 01

Postprzez adamn86 » 2017-05-06, 08:27

Być może to był błąd. Należało najpierw zamknąć okres zdjęciowy, zrobić teaser i wtedy startować ze zbiórką. Z tym, że właśnie chcieliśmy zrobić zbiórkę by jeszcze podnieść poziom realizacji: dodatkowe rekwizyty (wszyscy wiemy jak szczegóły są istotne w filmach), jeszcze ciekawsze charakteryzację, większa ilość światła na planie itp.
Choć z drugie strony wsparcie na poziomie 10 zł - 25 zł to chyba nie jest duże ryzyko, a gdyby wiele osób się zdecydowało byłoby całkiem niezłe dofinansowanie.
Ale rozumiem o co Ci chodzi i w pewnym sensie się zgadzam z zarzutem.

fransua
-# 06

Postprzez fransua » 2017-05-06, 13:28

adamn86 napisał(a):Choć z drugie strony wsparcie na poziomie 10 zł - 25 zł to chyba nie jest duże ryzyko,

Nie jest duże ryzyko dla jednej osoby. Jednak z drugiej strony znanych jest sporo jakiś projektów których świat nie zobaczył a na zbiórce się skończyło. Obecnie wszelkiej maści zbiórki traktuję ja sposób na życie pt. jak tu zarobić i się nie narobić.
Tu nie ma nic. Parę pustych słów na tej czy innej stronie.
Magix tutki - https://www.youtube.com/user/SKYPANpl

ivamos
-# 07

Postprzez ivamos » 2017-05-07, 15:41

adamn86 napisał(a):Choć z drugie strony wsparcie na poziomie 10 zł - 25 zł to chyba nie jest duże ryzyko, a gdyby wiele osób się zdecydowało byłoby całkiem niezłe dofinansowanie.

Nie tak dawno proszenie w miejscu publicznym o dobrowolne wsparcie materialne nazywane było "żebranie".

adamn86
-# 01

Postprzez adamn86 » 2017-05-08, 12:08

ivamos napisał(a):
adamn86 napisał(a):Choć z drugie strony wsparcie na poziomie 10 zł - 25 zł to chyba nie jest duże ryzyko, a gdyby wiele osób się zdecydowało byłoby całkiem niezłe dofinansowanie.

Nie tak dawno proszenie w miejscu publicznym o dobrowolne wsparcie materialne nazywane było "żebranie".

Komentarz godny trolla internetowego. Zastanawiam się co kierowało autorem. Chęć bycia błyskotliwym? Zabawnym?
Zbiórki w przestrzeni publicznym nie są niczym nowym. Dziwne, że najwięcej o nich maja do powiedzenia ci co w nich nie uczestniczą. Sam pomogłem kilku projektom i nie uważam ich twórców za "żebraków".
Przestrzeni internetowej na pewno lepiej by zrobiła mniejsza ilość mało wyszukanego cwaniactwa.

adamn86
-# 01

Postprzez adamn86 » 2017-05-08, 12:20

fransua napisał(a):
adamn86 napisał(a):Choć z drugie strony wsparcie na poziomie 10 zł - 25 zł to chyba nie jest duże ryzyko,

Nie jest duże ryzyko dla jednej osoby. Jednak z drugiej strony znanych jest sporo jakiś projektów których świat nie zobaczył a na zbiórce się skończyło. Obecnie wszelkiej maści zbiórki traktuję ja sposób na życie pt. jak tu zarobić i się nie narobić.
Tu nie ma nic. Parę pustych słów na tej czy innej stronie.

Ja osobiście nie znam projektów, gdzie na zbiórce się skończyło, ale nie neguje faktu, że takie sytuacje mogły mieć miejsce. Natomiast jeśli jakiś projekt nie ujrzał światła dziennego, a jego twórcy zbierali pieniądze przez portal typu polakpotrafi to są prawne sposoby by zmusić ich do oddania zebranych pieniędzy. Ja na miejscu oszukanych ludzi na pewno bym nie odpuścił takim oszustom.
Wydaje mi się, że troszkę nieuczciwie podchodzisz do wszelkiej maści zbiórek i radziłbym (jeśli mogę) traktować każdy projekt indywidualnie, a nie wrzucać wszystkich do jednego worka.
Nie mogę też się zgodzić, że "tu nic nie ma". Bardzo nie lubię porównywać projektów, ale projekt stylistycznie bliski nam https://polakpotrafi.pl/projekt/czarny- ... e=projects też nie posiadał żadnych zajawek z filmu, a twórców wsparło niecałe 200 osób.
Jak widać różnie to bywa. Nie mniej dziękujemy za słowa krytyki.

ivamos
-# 07

Postprzez ivamos » 2017-05-08, 16:48

adamn86 napisał(a):Komentarz godny trolla internetowego. Zastanawiam się co kierowało autorem. Chęć bycia błyskotliwym? Zabawnym?

Może to jest mniej błyskotliwa reakcja trolla internetowego? - I to takiego, który sobie nie zadaje nawet trudu, by wyszukać znaczenie przytoczonego wyrazu?
Oczywiście, że zbiórki w przestrzenie publicznej nie są niczym nowym. Jednak pod warunkiem, że mowa o zbiórkach na cele społeczne, prowadzonych przez organizacje prowadzące "działalność charytatywną, religijną, naukową, sportową oraz domy dziecka, szpitale, hospicja, muzea, galerie sztuki, szkoły i uczelnie wyższe oraz wszystkie inne podmioty prowadzące działalność społecznie użyteczną."

adamn86 napisał(a):Sam pomogłem kilku projektom i nie uważam ich twórców za "żebraków".

Oczywiście - bo żebrak to ktoś, kto prosi o dobrowolne wsparcie w przestrzeni publicznej, bo nie ma środków do życia lub nie jest zdolny do pracy.
O tyle bardziej absurdalna i swoim sposobem niesmaczna jest sytuacja w której "o dobrowolne datki w przestrzeni publicznej (by nie pisać o żebraniu) prosi ktoś, kto ani nie ma zamiaru przeznaczyć pozyskane pieniądze na cele społeczne, ani ani nie brakuje mu środków do życia, ani nie jest niezdolny do pracy.
Po prostu prosi obcych ludzi by sfinansowali mu coś, "co sobie wymarzył". Dla was to film, dla innego może to być fajny dron, dla kogo innego dom marzeń - a dla mnie na przykład wymarzony odrzutowiec albo niech będzie restauracja: każda złotówka się liczy i tylko dzięki Wam może udać się zrobić ją tak jak sobie to wymarzyłem.
Też mogę w nagrodę zrobić wpis na facebooku.

adamn86
-# 01

Postprzez adamn86 » 2017-05-08, 17:19

O tyle bardziej absurdalna i swoim sposobem niesmaczna jest sytuacja w której "o dobrowolne datki w przestrzeni publicznej (by nie pisać o żebraniu) prosi ktoś, kto ani nie ma zamiaru przeznaczyć pozyskane pieniądze na cele społeczne, ani ani nie brakuje mu środków do życia, ani nie jest niezdolny do pracy.
Po prostu prosi obcych ludzi by sfinansowali mu coś, "co sobie wymarzył". Dla was to film, dla innego może to być fajny dron, dla kogo innego dom marzeń - a dla mnie na przykład wymarzony odrzutowiec albo niech będzie restauracja: każda złotówka się liczy i tylko dzięki Wam może udać się zrobić ją tak jak sobie to wymarzyłem.
Też mogę w nagrodę zrobić wpis na facebooku.

Wcześniej określenie jako trolla internetowego okazało się bardzo trafne. Nie będę wchodził w dyskusję, bo poza tym, że autor w mało wyszukany sposób próbuje się wymądrzać to to nic nie wnosi do samego tematu.
Jeśli autor porównuje zbiórkę na film (jaki by nie był) do zbiórki na wymarzony odrzutowiec (tak wiem, że to przykład, ale obrazuje pogardliwe podejście autora tego porównania), to naprawdę nie ma pojęcia o czym mówi. Poradziłbym wyedukowanie się co do tematu o który się zabiera głos.
Co innego zbiórka na film, wystawę fotograficzną, muzykę - to wszystko co można wrzucić do wielkiego worka o nazwie "kultura". A co innego zbiórka na przytoczonego w poście drona do prywatnego użytku.
Mniej krytyki dla samego krytykowania

fransua
-# 06

Postprzez fransua » 2017-05-08, 18:20

A np. drona nie można wykorzystać do krzewienia kultury ;-)
Zwał jak zwał obecne akcje zbiórkowe na różnych portalach. Ivamos określił to dosłownie - bo tak jest.
Magix tutki - https://www.youtube.com/user/SKYPANpl

adamn86
-# 01

Postprzez adamn86 » 2017-05-08, 18:34

Podsumowując dyskusję:
Ivamos nie określił dosłownie czym są akcje zbiórkowe na różnych portalach, tylko określił co on o nich uważa.
Być można znajdą się ludzie co uważają podobnie.
Znajdzie się też z pewnością (o czym świadczy duża ilość osób co pomaga na takich portalach i dokonuje wpłat) duża liczba osób, która się nie zgodzi z taki podejściem. I dla tej ilości osób podejście Ivamosa może być niczym innym jak zwykłym ignoranctwem.
Można też prowadzić tu przepychankę słowną i dochodzić kto ma rację- tylko to jest głupie.
Nikt nikogo tu nie przekona.
A to, że jedna, dwie czy trzy osoby coś uważają i napiszą "bo tak jest" nie czyni tego fakty prawdziwym.
To, że ja napiszę, że tak nie jest również nie czyni.
Jak ktoś chce wspomóc jakąś akcję to niech wspomoże, jak nie nie musi.
Natomiast ogólne krytykowanie tego typu akcji społecznościowych i używanie słów dyskredytujących na określenie ich typu "żebranie"- uważam za żałosne.

ivamos
-# 07

Postprzez ivamos » 2017-05-08, 19:12

adamn86 napisał(a):Natomiast ogólne krytykowanie tego typu akcji społecznościowych i używanie słów dyskredytujących na określenie ich typu "żebranie"- uważam za żałosne.

Żałosne jest mówić o ignoranctwie i ignorować przy tym, że "żebranie" definiowane jest oficjalnie jako "proszenie w miejscu publicznym o dobrowolne wsparcie materialne" - co jest dokładnie to, co robisz. Tyle że nazywasz to fikuśnie "akcja społecznościowa".
A nie czujesz się żebrakiem? Oczywiście, że nie - bo nie czujesz się biedakiem niezdolnym do pracy, nie robisz to z powodu konieczności zdobycia środków na życie. Nie czujesz się na to skazany ... tym bardziej jest taka próba zdobycia "niezłego dofinansowania" perwersyjna.

adamn86
-# 01

Postprzez adamn86 » 2017-05-08, 19:44

Ta dyskusja nie ma sensu. Dołączam w takim razie do Wojciecha Smarzowskiego i jemu podobnych "żebraków". Wolę być takim "żebrakiem" niż takim "ekspertem" na forum.
Ostatnio edytowano 2017-05-08, 19:55 przez adamn86, łącznie edytowano 1 raz

jamajka3
-# 03

Postprzez jamajka3 » 2017-05-08, 19:53

ivamos napisał(a):
adamn86 napisał(a):Natomiast ogólne krytykowanie tego typu akcji społecznościowych i używanie słów dyskredytujących na określenie ich typu "żebranie"- uważam za żałosne.

Żałosne jest mówić o ignoranctwie i ignorować przy tym, że "żebranie" definiowane jest oficjalnie jako "proszenie w miejscu publicznym o dobrowolne wsparcie materialne" - co jest dokładnie to, co robisz. Tyle że nazywasz to fikuśnie "akcja społecznościowa".
A nie czujesz się żebrakiem? Oczywiście, że nie - bo nie czujesz się biedakiem niezdolnym do pracy, nie robisz to z powodu konieczności zdobycia środków na życie. Nie czujesz się na to skazany ... tym bardziej jest taka próba zdobycia "niezłego dofinansowania" perwersyjna.

A czy można zostać przypadkowym "żebrakiem" ? W dzisiejszych czasach można. I nie chodzi o żebranie na ulicy: zaczepianie przechodniów, uniemożliwianie przejścia w celu otrzymania datku, nagabywanie, czasami obrażanie bo do takiej sytuacji wprost odnosi się kodeks do spraw wykroczeń z 1971 roku mówiący o żebraniu, ale o sytuację na ten przykład chłopaka z Oświęcimia co stuknął w suva naszej premier. "Żebrak" z Oświęcimia ma dostać na nowy samochód z dobrowolnych i nieprzymuszonych składek zbieranych w sieci bagatela 150 000 zł ! Ponieważ nikt nie chce uchodzić za żebraka Sebastian z Oświęcimia powinien natychmiast zrzec się kwoty którą w dobrowolny i nieprzymuszony sposób zebrali internauci i przekazać ją na przykład gdzieć na sztytny i czcigodny cel w Toruniu. Ojciec R. na pewno się ucieszy.

ivamos
-# 07

Postprzez ivamos » 2017-05-08, 21:56

adamn86 napisał(a):Wolę być takim "żebrakiem" niż takim "ekspertem" na forum.

Takie patetyczne deklaracje nie są potrzebne, skoro od twojego pierwszego wpisu wiadomo jaką formę zdobywania pieniędzy wybrałeś na realizację swoich marzeń. Spieramy się tylko o nazewnictwo.

Następna strona

Powrót do Kino Niezależne