Zabawy z filmem.

Forum o filmach amatorskich i kinie niezależnym

Moderatorzy: Troxx, rml

Treść
young
-# 01

Zabawy z filmem.

Postprzez young » 2016-11-02, 07:25

Woow, ale super zrealizowane. Nie mam zielonego pojecia o procesie produkcji frezarka a jednak chce sie to ogladac :-D

Zobacz

przez Zobacz » 2016-11-15, 23:31

krank1
-# 02

Zabawy z filmem.

Postprzez krank1 » 2016-11-15, 23:31

.
Ostatnio edytowano 2016-11-25, 02:49 przez krank1, łącznie edytowano 1 raz

krank1
-# 02

Zabawy z filmem.

Postprzez krank1 » 2016-12-05, 03:02

taki niedzielny spacerek, ivamos - koniecznie z dźwiękiem bo sporo mrugania :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=BgxPfVjDewQ
Ostatnio edytowano 2016-12-08, 10:10 przez krank1, łącznie edytowano 1 raz

krank1
-# 02

Zabawy z filmem.

Postprzez krank1 » 2016-12-15, 21:33

Filmik z bagna chciałbym wysłać na konkurs w kategorii 1min selfie z drona. Pokazywałem kilku osobom i tylko jedna zinterpretowała motyw jak chciałem. Wprowadziłem parę bajerów, które wydaje mi się odpowiednio uwypuklają co się tam właściwie dzieje. Co myślicie? Jest czytelne, za dużo tego ... ?
https://www.youtube.com/watch?v=V9yWUDh ... e=youtu.be

krank1
-# 02

Re: Zabawy z filmem.

Postprzez krank1 » 2017-01-06, 10:24

Półtorej minuty mrugającej zajawki, jak na mruganie dość nietypowa bo to tylko 3 zdjęcia i dwa filmowe ujęcia. Bardzo mi się podoba ostatnia scena, w której zupełnie przypadkowo przeleciał ptak wnosząc coś fajnego. Chciałem to wyeksponować zwężającym się kadrem, gdyż w pełnym obrazie gdzieś ginął.

https://www.youtube.com/watch?v=Toe_dIx1BrY

ivamos
-# 07

Zabawy z filmem.

Postprzez ivamos » 2017-01-06, 10:33

Extra!

sqel
-# 01

Zabawy z filmem.

Postprzez sqel » 2017-01-07, 12:11

Szkoda że ivamos nie jest krankiem1. Może wtedy zobaczylibyśmy jakiś jego film, taki extra bonus ? Miałoby to wymiar ze wszech miar edukacyjny. Należy pogratulować krankowi za chęć filmownia i eksperymentowania. Od mędrkowania woli pracować. Brawo. Tymi filmami ivamos powinn być zawstydzony i zażenowany (albo zażelowany jak kto woli).

ivamos
-# 07

Zabawy z filmem.

Postprzez ivamos » 2017-01-07, 14:05

Racja. Szkoda jednak, że widzi to tylko zupełnie nowy użytkownik sqel a nie ktoś tak doświadczony jak na przykład "jamajka3". Ten pod żadnym ze swoich licznych nicków nie stworzył by coś tak błyskotliwego! ;-)

sqel
-# 01

Zabawy z filmem.

Postprzez sqel » 2017-01-07, 14:27

Akurat o to musisz pytać administratora dlaczego kasuje moje posty. Oryginał był podpisany - jamajka3. Może chce ci zaoszczędzić wstydu ?

ivamos napisał(a):nie stworzył by coś tak błyskotliwego

On działa a ty dalej mędrkujesz.

krank1
-# 02

Postprzez krank1 » 2017-01-15, 22:29

ivamos napisał(a):Extra!

sqel napisał(a):pogratulować krankowi za chęć filmownia i eksperymentowania

dzięki :)

Co do eksperymentów, to kiedyś widziałem taką kompilację gdzie na 4-6 klatkach gość sklejał bardzo podobne kadry, a jak ich nie było to tak kadrował by upodobnić łączone obrazki - czyli trochę wbrew zasadzie. Chciałem spróbować sił w takim montażu a że sporo łażę po lesie to tam zacząłem nagrywać motyw światła bo wygląda to uroczo. Materiał gromadziłem długo gdyż za jednym razem mogłem nagrać na ogół tylko jednego timelapsa bo były to wschody i zachody.
Mrugania jest bardzo dużo ale tym razem po montażu mrugałem dźwiękami do obrazu a nie odwrotnie :)

https://www.youtube.com/watch?v=c8MfCQriHdU

Paul_Black
-# 01

Zabawy z filmem.

Postprzez Paul_Black » 2017-01-18, 22:15

Obrazki bardzo ladne. Ale te efekty dzwiekowe - do wyrzucenia. Przeszkadzja w odbiorze.

krank1
-# 02

Zabawy z filmem.

Postprzez krank1 » 2017-01-19, 23:05

Do tej pory eksperymentowałem tylko z obrazem i dźwięki to dla mnie nowość. Wydaje mi się, że wnoszą one coś fajnego i te szybkie przejścia wyglądają trochę lepiej z nimi. Popracuję jeszcze nad nimi. Wyciszyłem już nawet jeden pod koniec filmu, może niektóre pozamieniam na subtelniejsze. Wydaje mi się, że bardzo fajnie brzmią te cykania zaraz po scenie jak światło ucieka przez bagna i potem są 3 sklejki kiedy po drzewach uchodzi ku górze. W ostatniej z nich na kadrze pionowo w górę ostatnie dwa cyknięcia zwolniłem nawet w momencie jak światło już gaśnie zupełnie - podoba mi się takie podkreślenie obrazu dźwiękiem.
https://vimeo.com/199582910

PS. Założyłem sobie konto na vimeo, fajne jest to, że można podmienić plik na nowy.

Apocoanaco
-# 01

Postprzez Apocoanaco » 2017-02-01, 22:02

Krank1! Szacun chlopie! Jestem pod sporym wrazeniem Twojego progresu. Zainteresowalem sie Twoim tematem glownie dlatego, ze mamy podobne podejscie do tematu - krecac i skladajac filmy nie bede zarabial na zycie, ale nie wiedziec czemu sprawia mi to wielka przyjemnosc! Zaczalem juz studiowac od poczatku ten watek, bo widze, ze mozna sie z niego sporo nauczyc! Dzieki!!

1) Nagranie z zakladu cnc jest totalnym sztosem! Wyciagnales z procesu produkcji znacznje wiecej niz sie spodziewalem. Sam mam kuzyna, ktory prowadzi podobny biznes i juz kilka razy myslalem o sklekoceniu podobnego nagrania. Mam nadzieje, ze nie bedzie Ci przeszkadzalo jak w przyszlosci sie odrobine nim zainspiruje :) a sam zaklad... Mega!!
2) Jakiej kamery uzyles do powyzszego nagrania?
3) Sam szukam opinii na temat tego co tworze. Po raz pierwszy zwracam sie do ludzi, ktorzy znaja sie na nagraniach... Odrobine mi glupio :) ale czuje, ze doda mi to powera! Moge miec do Ciebie prosbe? Spojrzysz na jakies moje nagranie? Wrzucilem swoj watek na forum, ale patrzac na inne przypadki widze, ze nie ma tutaj duzego zainteresowania amatorszczyzna, wiec jest mala szansa, ze ktos sie mna zainyeresuje :) Biorac pod uwage, ze podoba mi sie to co robisz z checia bym posluchal Twoich komentarzy!

Kajak intro: https://youtu.be/KYb3EKYqptc
To nagranie w duzej mierze oparte na przeskakiwaniu kadrow do muzyki, o ktorym tak duzo u Ciebie :) muzyczka tez dosc mocna, bo taka tez lubie najbardziej. Pomimo tego, ze to jeden utwor to i tak odrobine stuningowalem oryginal - zlozylem z trzech urywkow (wejscie, dwustopniowe rozwiniecie i zakonczenie :D nie wiem czy jest to zauwazalne tylko dla mnie...). Strasznie zaluje, ze pierwsze ujecia nie sa w pelni statyczne z wycentrowana postacia idealnie na srodku... Ale coz! Czasu nie cofne :D

Kajak pelny: https://youtu.be/38-XofrkUe8
Tutaj dluzsza wersja relacji z wyjazdu. Oparta na tych samych materialach :) Biorac pod uwage, ze charakter wyjazdu byl dosc lajtowy tu podlozenie mocnej muzyki uwazam, ze by bylo przesada :D pozwolilem sobir nawet na duzy kontrast! Pierwsze kadry sa z festiwalu techno (skad rozpoczynalismy wywczas) a podklad jest delikatny i milutki :)
Nagrania mowione sa w 100% spontaniczne. Troszke o to mi chodzilo. Chcialem zachowac taki styl, bo ma to byc glownie moja pamiatka :) Szkoda mi tylko, ze jakosc dzwieku jest taka slaba :(

:)))

krank1
-# 02

Postprzez krank1 » 2017-02-05, 10:39

Dzięki :-)
Co do sugestii na temat co poprawić w Twoich filmach to nie chcę się wypowiadać bo się nie znam :) i nie powiem nic innego jak to co już zostało na forum w wielu wątkach powiedziane.
Czy mi się podobają te dwa filmiki? Na pewno bardziej ten pierwszy. Drugi jest typową wakacyjną pamiątką. Ja często takie robię, ale albo film albo wakacje i na wakacjach nic ciekawego pod kątem warsztatu mi nie wychodzi.

Poniżej taka wakacyjna sieczka z próbą oddania klimatu plaży we Władysławowie, którego nie pukazywałem szerzej jak znajomym. Pomijając jakiekolwiek aspekty filmowe zachęcam do obejrzenia pierwszej minuty gdyby ktoś planował tam urlop. My wytrzymaliśmy jeden dzień :)
Z piekła do raju - https://www.youtube.com/watch?v=cxgx1yNy2vE

PS. Czy z prawnego punktu widzenia można sobie tak nagrywać wszystko na plaży, bo choć starałem się to robić dyskretnie to opieprzył mnie jeden gość, że nie mogę.

emisiu
-# 07

Zabawy z filmem.

Postprzez emisiu » 2017-02-05, 11:07

krank1 napisał(a):PS. Czy z prawnego punktu widzenia można sobie tak nagrywać wszystko na plaży, bo choć starałem się to robić dyskretnie to opieprzył mnie jeden gość, że nie mogę.

Problem jest z upublicznianiem a nie z nagrywaniem. Generalnie nagrywać możesz wszystko, lecz jeśli ktoś zwróci uwagę że nie życzy sobie aby nagrywać jego samego, lub jego rodziny lub jego własności (zarówno materialnej jak i nie materialnej) to musisz bezwzględnie uszanować jego wolę.
Let's edit 2, MAGIX Video Pro X8, MAGIX MOVIE 13,14,15,16 PREMIUM, DaVinci Resolve | Stacja montażowa HP 4*Xenon", komp. x 2, serwer plików | HF M506 ; FDR-AX100 ; A7s + FE PZ 28–135.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kino Niezależne