Koszt nakręcenia filmu reklamowego i teledysku

Forum wyłącznie dla firm zajmujących się filmowaniem na wideo. Tematy tylko związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Moderatorzy: Troxx, rml

Treść
Kenzo
-# 02

Postprzez Kenzo » 2012-02-05, 17:57

ivamos, Sorry, nawet nie skomentuję...

Zobacz

przez Zobacz » 2012-02-05, 21:18

mba-studio
-# 02

Postprzez mba-studio » 2012-02-05, 21:18

Ivamos a może jednak pochwalisz się swoimi pracami może coś fajnego podpatrzę lub nauczę się czegoś nowego. :-D :-D Bo jednak warto uczyć się od lepszych zawodowców wiedzących co i jak powinno wyglądać i spędzających przed internetem setki godzin by śledzić wszystkie nowości.
Teledysk może być słaby ale produkowała go „mania studio” oni mają różne projekty więc może akurat na tym teledysku zaoszczędzili nieco kasy i pomysłów. :lol:
Sony PMW-EX1R sony a6300 oświetlenie LED od sony oraz NEX-VG10E-niby zabawka ale coś w sobie ma.

ivamos
-# 07

Postprzez ivamos » 2012-02-05, 23:11

Kenzo napisał(a):ivamos, Sorry, nawet nie skomentuję...

Jakoś wcale mnie to nie dziwi. Już twój poprzedni komentarz wyjaśnił, że w temacie nie dasz rady pogadać.
mba-studio napisał(a):Teledysk może być słaby ale produkowała go „mania studio” oni mają różne projekty więc może akurat na tym teledysku zaoszczędzili nieco kasy i pomysłów.

Ja akuratnie nie twierdziłem, że słaby. Twierdze, że to przykład najtańszego rodzaju produkcji - co wcale nie oznacza, że musi ona być zła.
To nawet nie wyklucza twojego stwierdzenia "to kosztowało dużo a ile było przy tym pracy."
Bo ile za to kto zapytał przecież nie wiem i przy nieodpowiedniej organizacji i przygotowaniu można sobie narobić przy teledysku niesamowitą ilość pracy już samym niedopilnowaniem synchronizacji.

Kenzo
-# 02

Re: Koszt nakręcenia filmu reklamowego i teledysku

Postprzez Kenzo » 2012-02-06, 11:47

ivamos napisał(a):Jakoś wcale mnie to nie dziwi. Już twój poprzedni komentarz wyjaśnił, że w temacie nie dasz rady pogadać.

No niestety, nie dam rady pogadać. Poza tym przekonałeś mnie, że się da i masz rację.
Po prostu nie wziąłem pod uwagę, że pracujemy chyba przy zupełnie innych produkcjach...

ivamos
-# 07

Postprzez ivamos » 2012-02-06, 15:24

Kenzo napisał(a):Po prostu nie wziąłem pod uwagę, że pracujemy chyba przy zupełnie innych produkcjach...

Kenzo - ja nie mam nic przeciwko temu byś odpisywał bezplciowymi ironicznymi ripostami.
Ale zachowaj minimum pozorów inteligencji i nie uciekaj od tematu zmyślając głupoty. Bo mowa nie jest ani o mojej ani o twojej produkcji - ale o produkcji rodzaju tamtego konkretnego pokazanego teledysku.

splasz
-# 03

Postprzez splasz » 2012-02-06, 16:36

Panowie... skończcie te swoje przepychanki i wróćcie do tematu, a jeśli uznajecie że już więcej na ten temat nie można powiedzieć to się nie odzywajcie. Takie przepychanki nie mają sensu.
http://splaszfx.pl - praca
http://motionfreaks.pl - newsy i poradniki
http://25fps.pl- relaks i filmiki
http://dslry.pl - kamery i filmowanie

MKmagic
-# 05

Postprzez MKmagic » 2012-02-08, 06:11

Kolejny raz całkowicie popieram Ivamosa i to w całej rozciągłości.

A ojca założyciela tematu upraszam, zamiast być złośliwym, bądź konsekwentny: wynajmij zawodową ekipę, patrz co robią i się ucz. Bo o to Ci chodziło, prawda?
Z forum zawodu się nie nauczysz. Tu możesz wymienić się doświadczeniami. Zapytać o detale. Z wypowiedzi jednak wynika, że Tobie brakuje podstaw. Kiedy zaczniesz się brać za większe rzeczy przy braku podstaw zaczniesz powielać błędy, a to się zemści w przyszłości po stokroć.
Ucz się - tego nikt Ci nie broni. ale systematycznie i stopniowo. Dzięki internetowi lat pracy nie nadrobisz. I przeczytaj raz jeszcze post Ivamosa. Bo fakt, że on pracuje na innym poziomie, niż Ty dla Ciebie jest cenny - możesz się od niego wiele nauczyć. I nie tylko od niego. Ale agresywną postawą nauczycieli sobie nie zjednasz.

glodomorra.filmowa
-# 01

Postprzez glodomorra.filmowa » 2012-02-10, 11:53

weź za klip 1500 zl
za "reklame" 1000 zl i jak koledzy pisali wyzej z czasem ogarniesz co i za ile.

2 tematy które zawsze mnie bawią : w świecie muzycznym "definicja komercji" ( 14 lat w zespole muzycznym stąd doświadczenie w licznych rozmowach ), w świecie operatorskim "profesjonalizm". Dla mnie najwazniejszy jest klimat i pomysł - reszta to narzędzia które jeśli słabsze to można też świadomie wykorzystać co wymaga wyobraźni. Wolałbym mieć kręcony teledysk nawet w standardzie sd jeśli robiłaby to osoba która czuje montaż i nieważne czy ktoś robi to 2 godziny ( choć pachnie mi to rutyną - sorry ), czy tydzień, liczy się efekt końcowy. W klipie jak wyżej nie podoba mi się oświetlenie wokala miejscami jakoś płasko się wyróżnia i za dużo zabawy z głębią ostrości oczy bolą - czyżby kręcony aparatem ? udającym trochę nieudolnie kamerę ? bo oszczędne ujęcia.

Nie znaczy że zrobiłbym lepiej po prostu moje spostrzeżenia jako muzyka z paroma klipami zrealizowanymi przez "pro" i nie pro ekipy :mrgreen:
SONY HC1000(SD), SONY FX 1000, sony hvr z5, ADOBE PREMIERE CS 5,
FAN KASETEK - sentyment ? nie wiem. Filmuje bo lubię, jeszcze nie zarobkowo i nie pozjadałem wszystkich rozumów świata :) pozdrawiam

ivamos
-# 07

Postprzez ivamos » 2012-02-10, 13:49

glodomorra.filmowa napisał(a):Wolałbym mieć kręcony teledysk nawet w standardzie sd jeśli robiłaby to osoba która czuje montaż i nieważne czy ktoś robi to 2 godziny ( choć pachnie mi to rutyną - sorry ), czy tydzień, liczy się efekt końcowy.

Nie potrzeba sorry. To nie pachnie - to jest kompletna rutyna.
Nie tylko od strony realizacji wizji - bo co innego w takim teledysku?
Nikt nie robi niczego poza sprawdzoną rutyną. Perkusista wali do playbacku, gitarzysta podskakuje na miejscu z instrumentem a wokalista otwiera usta do playbacku. Po lekkim zapoznaniu się z muzyką jest każdy ich ruch dla operatora przewidywalny. Nagrywani po kolei w jednym tylko w jednym delikatnie zmieniającym się kadrze - zawsze z kotarą i światłami w tle. Nie ma żadnej akcji, nie ma nawet jednego jedynego ujęcia z dwoma lub więcej osobami - lub całym zespołem. Odpowiednio prosty jest więc i montaż.
Nie jest to zrobione źle i trudno zarzucić klipu brak profesjonalizmu. Ale to po prostu ograniczona ilość czasu profesjonalistów i profesjonalna rutyna.

statol
-# 01

Postprzez statol » 2012-03-13, 16:55

Jeżeli chodzi o kamery profesjonalne, to już nawet w marketach je można spotkać, zobaczcie chociażby tutaj: http://www.oleole.pl/kamery,_Sony.bhtml najpierw kamera za tysiaka, a potem Sony NEX-VG20EH + 18-200mm za przeszło 7kafli...

MKmagic
-# 05

Postprzez MKmagic » 2012-03-14, 14:31

przepraszam...
a co ma VG-20 wspólnego z kamerą profesjonalną??? Wygląd? Nie. Cenę? Też nie.

Możliwości??? Na każdej z kamer z tej strony kreatywny operator zrobi dobry obrazek. Za to pseudoprofesjonalista/kamerun nie zrobi nic dobrego żadną kamerą.

Seria NEX nie jest serią PRO, nie była i pewnie nie będzie. To seria dla "entuzjastów" i nic ponad to.

Pinto
-# 05

Postprzez Pinto » 2012-03-14, 16:11

@MKmagic
Nie wiem po co tracisz czas na statola, przecież to firmowy klakier. Przejrzyj jego posty, on ma za zadanie reklamować na forach produkty Sony, a nie znać się na nich :lol:

MKmagic
-# 05

Postprzez MKmagic » 2012-03-14, 18:31

Absolutnie nie twierdzę, że VG-20 to coś złego.
Nawet myślę, czy nie byłaby ona dobrym kompanem dla mojego Canona (DSLR).

Tylko tyle, że ona nie jest kamerą profesjonalną!!!

TO jest profesjonalna kamera Sony. :)

Ciacho
-# 02

Postprzez Ciacho » 2012-04-06, 20:00

Obejrzałem teledysk i mi osobiście się nie podoba.
Uważam, że po to mamy do dyspozycji obraz w teledysku, aby opowiedział on jakąś historię, zdarzenie, emocje itp. ale COŚ opowiedział. Pokazanie ludzi jak śpiewają - to co słychać, jak dudnią - tak jak słychać, jak "szarpią druty" - tak jak słychać - to zupełnie nic odkrywczego. Taki brak pomysłu panował w początkach teledysku w latach 80-tych
np. w " Noc Komety" Budki Suflera. Od tamtego czasu minęło 30 lat i świat się zmienił ...

Na koniec dodam, że utworek mi bardzo podpasował i może dlatego jestem krytyczny, że nie chciało się komuś zrobić czegoś więcej, bo muza dynamiczna i rozwojowa wizualnie.
I to by było na tyle ...... pozdrawiam

ivamos
-# 07

Postprzez ivamos » 2018-01-29, 13:17

pilkarz0102 napisał(a):Najlepiej do tego wynająć profesjonalną firmę.

Zdecydowanie. Ale po czym poznajemy, że to profesjonalna firma?
Jest dużo firm z wypasionymi stronami pełnymi tekstowej papki o "pełnym zaangażowaniu i indywidualnym podejściu do każdego zlecenia" twierdzącej, że to profesjonalna firma produkująca reklamy tv charakteryzujące się ciekawym pomysłem, wysoką estetyką obrazu i precyzją wykonania, że jej produkcję charakteryzują się duża dynamiką, nowoczesnym montażem i wysoką jakością obrazu ... ale po zaglądnięciu w skromne portfolio okazuje się, że to raczej poziom amatorski sprzed dwudziestu lat?
Gdzie szukać tych "profesjonalnych" firm oferujących także profesjonalne standardy pracy i profesjonalne rezultaty?

Poprzednia strona

Powrót do Działalność gospodarcza z zakresu wideo