A7s II - Rolling shuttering 2

Tutaj rozmawiamy tylko o kamerach, sztuce filmowania, oświetleniu, itp.

Moderatorzy: Troxx, rml

Treść
Posiwiały
-# 04

Postprzez Posiwiały » 2018-07-09, 01:20

ivamos napisał(a):Bo nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie:
"Ile stopni za sekundę wynosi prędkość obrotowa dla płynnej panoramy w 4k 25p?"

Ale potrafię. I precyzyjnie podałem te informacje dla sprzętu FullFrame 4k 25p. A Samuelson podaje precyzyjne dane dla taśmy filmowej 35mm.

To Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Ale to Twój problem.
Posiwiały nie umie z idioty zrobić mędrca, więc nie mam Ci jak pomóc.

Zobacz

przez Zobacz » 2018-07-09, 01:39

Posiwiały
-# 04

Postprzez Posiwiały » 2018-07-09, 01:39

GrassHoppeR napisał(a):nie podałeś.

Ależ podałem. A Ty nawet niedawno dokładnie to zacytowałeś... :roll:

GrassHoppeR napisał(a):nie, idioto. to ty nie umiesz czytać. im dłuższy czas przejścia obiektu przez całą szerokość ekranu, tym judder mniejszy. 7 sekund jest umowne i graniczne.

Ależ właśnie o tym piszę, idioto. Im dłuższy czas przejścia obiektu przez całą szerokość ekranu niż 7 sekund,
tym bardziej nie jest to 7 sekund... :lol:

GrassHoppeR napisał(a):i ten kalkulator liczy ile ma trwać CAŁA PANORAMA. jeśli dasz mu do panoramowania szerokość kąta widzenia to jaki ci poda czas? no sprawdź sobie. myślisz, że co ten kalkulator liczy i jak?
dopóki nie podasz mi formuły zgadzającej się z obliczeniami z RED'a uznaję, że jesteś dupa nie operator i nie rozumiesz na co się powołujesz.

Nie podam, ponieważ formuła RED'a jest bzdurą. I wyobraź sobie grasscrawlerku, że to nie tylko moje zdanie.
Taką samą opinię wystawia sam RED - że panoramowanie zgodne z tą regułą nie będzie płynne.

RED napisał(a):This tool estimates the panning speed where judder will likely become too pronounced.

Nawet Ci to przetłumaczę na polski, choć co to da, skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?

"To narzędzie oblicza prędkość panoramowania przy której klatkowanie będzie z pewnością zbyt duże".

W sumie, to jakim trzeba być idiotą, żeby tak prostego zdania nie zrozumieć... :mrgreen:

GrassHoppeR
-# moderator

Re: A7s II - Rolling shuttering 2

Postprzez GrassHoppeR » 2018-07-09, 01:56

Posiwiały napisał(a):Ależ podałem. A Ty nawet niedawno dokładnie to zacytowałeś... :roll:

Posiwiały napisał(a):Ale potrafię. I precyzyjnie podałem te informacje dla sprzętu FullFrame 4k 25p. A Samuelson podaje precyzyjne dane dla taśmy filmowej 35mm.

no to pokaż gdzie. :lol:
i przyznajesz teraz, że Samuelson podaje dane dla taśmy filmowej 35mm? jak więc powinna wyglądać tabelka Samuelsona z dodanymi kątami widzenia kamery i czasem przejścia całego ekranu?

Posiwiały napisał(a):Ależ właśnie o tym piszę, idioto. Im dłuższy czas przejścia obiektu przez całą szerokość ekranu niż 7 sekund,
tym bardziej nie jest to 7 sekund... :lol:

to jest logiczne, idioto. rozmawiamy o granicznych wartościach.
Posiwiały napisał(a):Nie podam, ponieważ formuła RED'a jest bzdurą. I wyobraź sobie grasscrawlerku, że to nie tylko moje zdanie.
Taką samą opinię wystawia sam RED - że panoramowanie zgodne z tą regułą nie będzie płynne.

nie podasz, bo nie wiesz co i jak liczy ten kalkulator.

trzeba być idiotą, żeby nie rozumieć o czym mówi to zdanie.

będziesz pieprzył bez sensu, a reguła mówiąca o wpływie szybkości ruchu na judder na ekranie i tak pozostanie niewzruszona.
zapraszam na mój kanał na YouTube
Obrazek
GG: 2491715 peaceant(at)wp.pl

Posiwiały
-# 04

Postprzez Posiwiały » 2018-07-09, 02:11

GrassHoppeR napisał(a):trzeba być idiotą, żeby nie rozumieć o czym mówi to zdanie.

Tu Ci przyznam całkowitą rację. Nie spodziewałem się po Tobie takiej samokrytyki. :lol:

GrassHoppeR
-# moderator

Re: A7s II - Rolling shuttering 2

Postprzez GrassHoppeR » 2018-07-09, 09:32

a ja się spodziewałem, że zamiast odpowiedzieć, to mi odpiszesz coś równie idiotycznego.

jeśli
Posiwiały napisał(a):Samuelson podaje precyzyjne dane dla taśmy filmowej 35mm
to poprzednia tabelka, którą "poprawiłeś" była przez ciebie źle zrobiona:
Posiwiały napisał(a):Również pełnej klatki dotyczą tabele prędkości kątowych w podręczniku Samuelsona.

Obrazek

Dla pełnej klatki (FullFrame) wartości kąta widzenia są następujące:
Obrazek
viewtopic.php?p=185626#p185626

przyznajesz, że się myliłeś i napiszesz jaki błąd popełniłeś?

a, i nie masz pojęcia co liczy kalkulator z RED'a, dupo-operatorze...
Obrazek

GrassHoppeR
-# moderator

Postprzez GrassHoppeR » 2018-07-09, 11:28

i tak mi nie odpowiesz, więc znowu cytat z linku, na który się powołujesz, by po raz kolejny zaprzeczyć samemu sobie...
Posiwiały napisał(a):Obrazek
Jak widzisz - dla operatorów Red zmajstrował kalkulator, w którym trzeba podać wielkość przetwornika, ogniskową, klatkaż i Całkowity Kąt Panoramy.
A w odpowiedzi podaje prędkość kątową i Całkowity Czas Panoramowania.
I nic w "ekranikach" czy "prędkości względnej".
Więc bądź dla siebie łaskawy i odpuść już sobie, bo się tylko błaźnisz... :lol:

cytat ze strony RED'a:
RED" z kalkulatora, na którego powołuje się Posiwiały napisał(a):INTERACTIVE TOOL

Using the standard seven second rule of thumb along with other factors, the tool below estimates the panning speed where judder will likely become too pronounced. The goal is to provide a more accessible tool than the charts and tables commonly referenced in cinematography manuals.

Results should only be taken as a rough guideline for static scenes with constant camera movement. Ultimately, it’s a human watching the panning, and what matters is whether the panning looks good to them.

błądzisz, Posiwiały. hejt odebrał ci rozum. nie masz nawet cohones by przyznać się do błędu i przeprosić... :roll:

PS. a udowodnić ci, że faktycznie ten kalkulator bierze regułę 7 sekund, i z niej oraz z wyliczonego na podstawie ogniskowej i wielkości kadru kąta widzenia wylicza czas zadanej panoramy z taką prędkością, żeby nie przekroczyć ekranu/7 sekund? :lol:
czyli cały czas od początku dokładnie to samo, co piszemy z ivamosem, i co sam podawałeś w linkach do "biblii profesjonalnych operatorów", a potem zacząłeś temu zaprzeczać (podając cały czas argumenty przeciwko sobie) i dokładnie tak, jak w moim wykresie do tabeli Samuelsona. :lol:
tylko nie pisz, że "wiedziałeś", bo to by przeczyło wszystkiemu, co do tej pory napisałeś. :lol:
Obrazek

ivamos
-# 07

Postprzez ivamos » 2018-07-09, 12:19

Posiwiały napisał(a):Ale potrafię. I precyzyjnie podałem te informacje dla sprzętu FullFrame 4k 25p.

Nawet na to jesteś za cienki. Bo nie odpowiesz ani na pytanie:
"Ile stopni za sekundę wynosi prędkość obrotowa dla płynnej panoramy w 4k 25p dla sprzętu Full Frame?"

Posiwiały napisał(a):"To narzędzie oblicza prędkość panoramowania przy której klatkowanie będzie z pewnością zbyt duże".

W tłumaczeniu też jesteś słaby. "will likely become too pronounced" znaczy "prawdopodobnie stanie się zbyt wyraźny".

GrassHoppeR
-# moderator

Postprzez GrassHoppeR » 2018-07-11, 11:28

i co taka cisza? na co czekasz, Pocipiały? nie wiesz co wymyślić, żeby bezmyślnie dowalić komuś z nas, byle tylko nie przyznać się do błędu(ów)? chyba wszystkie możliwe bzdury już napisałeś, co? :lol: :lol: :lol:

chętnie bym ci dał w pysk między oczy kolejnymi cytatami, gdzie spieprzyłeś, i napisałeś idiotyzm, albo sam sobie zaprzeczyłeś, albo wykazałeś się niewiedzą bądź hipokryzją... ale w takim tempie to mało zabawne, a ty jawisz się jako zwykły idiota zamiast jak do tej pory klaun, z którego można się było pośmiać...

PS. moja rada - nie wymyślaj już więcej głupot, bo ty już przegrałeś "dyskusję" na samym początku jednocześnie podając ze swoich biblii i odrzucając regułę 7 sekund. cokolwiek napiszesz i tak tego nie zmienisz...

Obrazek
Obrazek

Posiwiały
-# 04

Postprzez Posiwiały » 2018-07-15, 22:21

Hejterek grassjełoperek na głodzie?
Niestety nawet dwóch idiotów wypisujących w internecie głupoty o "prędkości liniowej" przy panoramowaniu
nie zmieni mojego rytmu życia, pracy, snu i jedzenia. Musisz czekać, bo dysputy z idiotami mają najniższy priorytet.

Poza tym czekam na spełnienie Twoich obietnic.
Czyli zgodnej z "regułą 7 sekund" i płynnej animacji kółeczka w Paincie,
zgodnej z "regułą 7 sekund" i płynnej reklamy z Lewandowskimi, bo ponoć po 20 latach używania Aftera świetnie wiesz jak to zrobić.

A Ty tymczasem tylko dmiesz w trąbę kiszki stolcowej . I to na czczo...

Obrazek rozbawił mnie do łez. Wszak pochodzi z filmu opowiadającego o urojeniach wariata, któremu wydaje się że jest królem, wydaje się że jeździ konno, wydaje się że wygrywa pojedynki. Jeśli więc utożsamiasz się z tym bohaterem...
W epilogu filmu zjawia się jeden taki posiwiały i pakuje wariata tam gdzie jego miejsce. :lol:

https://youtu.be/WN_J0_giPJo?t=1h24m10s

Również Twój nowiutki avatar jest wymowny.
Zataczający się zakuty łeb z tępym wzrokiem i hejterską wściekłością na ryju...

ivamos
-# 07

Postprzez ivamos » 2018-07-15, 22:36

Posiwiały napisał(a):Niestety nawet dwóch idiotów wypisujących w internecie głupoty o "prędkości liniowej" przy panoramowaniu nie zmieni mojego rytmu życia, pracy, snu i jedzenia.

Rozumiem. Twój rytm życia, pracy, snu i jedzenia musi być dopasowany do rygoru oddzialu i programu terapii jaki narzuci pan ordynator przy porannej wizycie.
Może jednak znajdziesz kiedyś czas odpowiedzieć na pytanie:
"Ile stopni za sekundę wynosi prędkość obrotowa dla płynnej panoramy w 4k 25p dla sprzętu Full Frame?"
Ostatnio edytowano 2018-07-15, 22:44 przez ivamos, łącznie edytowano 1 raz

Posiwiały
-# 04

Postprzez Posiwiały » 2018-07-15, 22:44

ivamos napisał(a):W tłumaczeniu też jesteś słaby. "will likely become too pronounced" znaczy "prawdopodobnie stanie się zbyt wyraźny".

Dalej próbujesz gryźć, nie mając zębów?
I to nieudolne tłumaczenie automatu googla coś zmienia? Bo chyba
"klatkowanie będzie z pewnością zbyt duże" vs "prawdopodobnie stanie się zbyt wyraźne" to jeden *uj.
Poza tym:
Obrazek
Obrazek

Jeśli chcesz aspirować do roli eksperta w lingwistyce, to najpierw naucz się wreszcie po ponad 10 latach poprawnie pisać po polsku. Bo błędów nie trzeba daleko szukać:

ivamos napisał(a):Nawet na to jesteś za cienki. Bo nie odpowiesz ani na pytanie:

A odpowiedź jest w mojej tabelce, której rzekomo nie można znaleźć. GrassDupper przed chwilą zacytował.
Gwarantuję każdemu, że prędkości kątowe i czasy obrotu o AOV pozwalają zrobić płynną panoramę Sony A7s
w 4k25p, jak i każdym współczesnym sprzętem rejestrującym pełnoklatkowo.
Oczywiście przy migawce 180 stopni.

ivamos
-# 07

Postprzez ivamos » 2018-07-15, 22:46

Posiwiały napisał(a):A odpowiedź jest w mojej tabelce, której rzekomo nie można znaleźć.

W tabelce jest 14 różnych wartości prędkości kątowej. Która jest właściwą odpowiedzią na pytanie:

Posiwiały
-# 04

Postprzez Posiwiały » 2018-07-15, 23:04

Wszystkie.
Tak samo, jak w tabelach Samuelsona wszystkie dane dotyczą tradycyjnej taśmy światłoczułej 35mm.
Jeśli więc nie rozumiesz mojej tabeli, to i z podręcznika nic byś się nie nauczył.
Jak to mówią: "perły przed wieprze..."

Posiwiały
-# 04

Postprzez Posiwiały » 2018-07-15, 23:15

ivamos napisał(a):Rozumiem. Twój rytm życia, pracy, snu i jedzenia musi być dopasowany do rygoru oddzialu i programu terapii jaki narzuci pan ordynator przy porannej wizycie.

Jeśli już tak się porobiło, że zawsze odpowiada nie ten pajac, do którego piszę...

to może powinniście mieć wspólne konto i wspólnego avatara?

Obrazek

ivamos
-# 07

Postprzez ivamos » 2018-07-15, 23:34

Posiwiały napisał(a):Jeśli więc nie rozumiesz mojej tabeli, to i z podręcznika nic byś się nie nauczył.

Na szczęście jest owa reguła 7 sekund - nie zależna od ogniskowej, od wymiaru przetwornika - pozwalająca osiągnąć dokładnie ten sam efekt bez kątomierza, aplikacji na komórkę, tabelek i porozumienia skomplikowanych procesów w niezbyt dobrze działającym centralnym układzie nerwowym Pośliniałego. Bo do porozumienia tych ostatnich potrzebny jest specjalista z innego fachu.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmowanie i kamery