Dron dla nagrania teledysku

Tutaj rozmawiamy tylko o kamerach, sztuce filmowania, oświetleniu, itp.

Moderatorzy: Troxx, rml

Treść
Filmano
-# 01

Postprzez Filmano » 2018-04-13, 17:42

Chciałbym nagrać teledysk do mojej piosenki i zastanawiam się nad zakupem drona. Niestety nie mogę zakupić niczego co wymaga dużych środków finansowych. Chciałem zapytać się czy kamery w dronach radzą sobie dobrze z nagrywaniem czy powinienem zrezygnować z tego zakupu i zakupić jakąś kamerę. Nie chcę korzystać z profesjonalnych firm bo sam chciałbym przyłożyć się do nagrania swojego teledysku.
Na chwilę obecną znalazłem w sklepach 2 ciekawe drony, ale może doradzicie mi jakiś inny?
DJI MAVIC PRO FLY MORE COMBO
https://www.komputronik.pl/product/3769 ... aign=Promo
5 499zł

W drugiej opcji pojawia się informacja że kamera w tym dronie pozwala na nagrywanie obrazu w 4k
DJI Phantom 4 Pro+
https://www.euro.com.pl/drony/dji-phantom-4-pro-.bhtml
8 799 zł
Teledysk chciałem nagrać w terenie i chciałbym aby praca ta wyszła na dobrym poziomie. Teledysk chciałbym zamieścić w internecie, YouTube. Chociaż opcja w telewizji też mnie interesuje, ale mniej.
Nie znam się na tym i jestem ciekaw Waszych opinii. Bardzo dziękuję.

Zobacz

przez Zobacz » 2018-04-13, 18:49

emisiu
-# 07

Postprzez emisiu » 2018-04-13, 18:49

Cały teledysk miałby być nakręcony z drona?
Let's edit 2, MAGIX Video Pro X8, MAGIX MOVIE 13,14,15,16 PREMIUM, DaVinci Resolve | Stacja montażowa HP 4*Xenon", komp. x 2, serwer plików | HF M506 ; FDR-AX100 ; A7s + FE PZ 28–135.

ivamos
-# 07

Postprzez ivamos » 2018-04-13, 19:09

Filmano napisał(a):Chciałem zapytać się czy kamery w dronach radzą sobie dobrze z nagrywaniem...

W Mavic jest kamera dobra, w Phantomie 4 Pro rewelacyjna.
Jedno i drugie jest tylko narzędziem - tak jak gitara instrumentem muzycznym. Samo muzykę nie robi i co z tego wyjdzie zależy od talentu i umiejętności tego, który z tym pracuje.

wskalski
-# 02

Postprzez wskalski » 2018-04-13, 22:16

najbardziej ekonomiczny Mavic Air - kosztuje 4K i ma 4K.....:) ...poza tym wszystkie automatyczne tryby do latania w kółko, wzdłuż i wszerz....... no i jest poniżej 600g czyli można latać bez papierów
EOS DSLR, a6300, Magix Vegas PRO i takie tam...

Filmano
-# 01

Postprzez Filmano » 2018-04-14, 19:41

Najprawdopodobniej zakupię Phantom 4 Pro+. Zastanawiam się jak to możliwe że tak tania 8 799 zł, kamera w dronie jest dobra. Nie mam czasu na robienie licencji ale jeśli ktoś po zamieszczeniu filmu w internecie miałby mnie karać za to, więc muszę coś zrobić.
Biorąc pod uwagę zakup Phantoma, podejrzewam że załączona karta pamięci nie będzie najlepszym wyborem. Ja chciałbym nagrywać w najlepszej jakości filmy. Znalazłem informacje że najlepszy do drona jest SanDisk Extreme Pro.
http://aeroactif.pl/jaka-karta-microsd- ... -phantoma/
W tym przypadku chodzi o drona Phantom 3 Pro i test jest stary, z 3 Kwietnia 2016. Więc prosiłbym o informacje jaką najlepszą kartę dokupić?
Podobno opcja nagrywania w formacie h265 jest rzadko spotykana w komputerach, dlatego warto nagrywać w opcji h264 lub trzeba przekonwertować film do h264 z h265.Na tym filmie jest to omawiane. https://www.youtube.com/watch?v=f02Uw1CMB-U&t=291s
Zastanawiam się co z opcjami FHD, UHD, i fps? Chciałbym posiadać najlepszą jakość nagrywanego filmu. Zamierzam edytować nagranie w jakimś dobrym programie komputerowym. Chciałem zapytać się jaki program warto zakupić i czy wszystko powinienem nagrywać w formacie RAW? Wiem że robiąc zdjęcia można je lepiej edytować w formacie RAW, ale czy z filmami jest dokładnie tak samo? Bardzo dziękuję za pomoc.

emisiu
-# 07

Postprzez emisiu » 2018-04-14, 20:50

Filmano napisał(a):Chciałbym posiadać najlepszą jakość nagrywanego filmu. Zamierzam edytować nagranie w jakimś dobrym programie komputerowym. Chciałem zapytać się jaki program warto zakupić i czy wszystko powinienem nagrywać w formacie RAW? Wiem że robiąc zdjęcia można je lepiej edytować w formacie RAW, ale czy z filmami jest dokładnie tak samo?

Program - Davinci Resolve, rewelacyjnie pracuje się na RAW'ach i jest w podstawowej wersji darmowy. Jednak to nie jest program dla amatorów.
Natomiast do obróbki RAW potrzebna jest dosyć mocna maszyna, i dużo pamięci na dyskach, i dużo umiejętności w obróbce RAW video.
Z RAW'ów uzyskasz najlepszą jakość, jednak okupione to będzie znacznie większym nakładem pracy.
Let's edit 2, MAGIX Video Pro X8, MAGIX MOVIE 13,14,15,16 PREMIUM, DaVinci Resolve | Stacja montażowa HP 4*Xenon", komp. x 2, serwer plików | HF M506 ; FDR-AX100 ; A7s + FE PZ 28–135.

ivamos
-# 07

Postprzez ivamos » 2018-04-14, 22:49

Filmano napisał(a):Nie mam czasu na robienie licencji ale jeśli ktoś po zamieszczeniu filmu w internecie miałby mnie karać za to, więc muszę coś zrobić.

Zapoznać się z przepisami musisz i wtedy będziesz wiedział gdzie możesz latać sportowo/rekreacyjnie.
Karta jest dobra, ale małej pojemności. Phantom nie nagrywa w RAW filmów.
Filmano napisał(a):Zastanawiam się jak to możliwe że tak tania 8 799 zł, kamera w dronie jest dobra.

Przywalisz pierwszy raz i już nie będzie ci się wydawało tak tanio.

Powrót do Filmowanie i kamery