Adobe premiere pro [Podgląd lag]

To forum służy dyskusji o montażu liniowym i nieliniowym wideo. Tutaj także tematy związane z komputerami i oprogramowaniem.

Moderatorzy: Troxx, rml

Treść
bubol
-# 01

Postprzez bubol » 2018-02-22, 19:00

Witam, piszę tutaj ponieważ juz próbowałem chyba wszystkiego i nie mam pojęcia jak się z tym problemem uporać.

Mianowicie chcąc montowac film w Adobe premiere pro, podgląd mi się zacina, klatkuje, wyswietla czerwony ekran.
Czytałem ze trzeba zmienić coś w renderer, ale niestety ja mam szare pole ktorego nie moge edytowac. Na filmikach pokazujących jak rozwiązac problem kazdy moze tam wybrać cos innego :(.
Obrazek
Specyfikacje mojego komputera to:

Amd radeon r9 200 series
Intel core i5 4460, 3.20 GHz
windows 10

Nie wiem co moze byc problemem, gdy odpalam podgląd w programie i się zacina to menadzer zadań pokazuje wykozystanie CPU okolo 30-40 procent, a karty graficznej 3%. Pozdrawiam

Zobacz

przez Zobacz » 2018-03-21, 19:41

Janusz_starszy
-# 01

Postprzez Janusz_starszy » 2018-03-21, 19:41

Wydaje się, że problem leży w komputerze, który jest zbyt słaby i nieodpowiednio zorganizowany.
Pole dotyczące ustawienia renderowania jest prawdopodobnie puste, gdyż komputer nie daje możliwości wyboru. Karta graficzna nie jest dostosowana do technologii CUDA. Nie jest to jednak największy problem. Komputer będzie tylko dłużej renderował niektóre ramki. Edycja wymaga szybkiego operowania dużymi plikami. W opisanym przypadku wszystko odbywa się prawdopodobne na dysku C i komputer nie jest w stanie sobie z tym poradzić. Najlepiej do edycji filmów przeznaczyć osobny komputer nie podłączony do Internetu. Jeżeli nie mamy takiej możliwości to przynajmniej na czas edycji odłączać Internet i wyłączać wszelkie systemy ochrony, które zużywają niepotrzebnie moc komputera. Radziłbym wyposażyć komputer w kilka dysków i rozdzielić strumienie. Na dysku C tylko system i program, materiał źródłowy na innym dysku. Dla plików renderowanych inny dysk. Im bardziej rozdzielimy strumienie danych tym lepiej. Dyski powinny być mało zapełnione i zdefragmentowane. Osobnym zagadnieniem są macierze, ale to już inna bajka i wiele by można na ten temat dyskutować. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam,
Janusz_starszy

Powrót do Montaż wideo i komputery