[Poradnik] Uruchomienie HD Storm na Edius 9

To forum służy dyskusji o montażu liniowym i nieliniowym wideo. Tutaj także tematy związane z komputerami i oprogramowaniem.

Moderatorzy: Troxx, rml

Treść
dzyzys
-# 01

[Poradnik] Uruchomienie HD Storm na Edius 9

Postprzez dzyzys » 2017-12-13, 04:15

Niestety wraz z Ediusem 9 Grass Valley nie pozwala nam wykorzystywać kart HD Storm.

Co ciekawsze sterownik do karty się instaluję, ale karta nie jest wykrywana przez program. Ponieważ jakość zgrywanych materiałów Full HD zarówno z komponenta jak i z HDMI była bardzo dobra i dość często korzystałem z tego rozwiązania. Postawiłem drugi system i zainstalowałem na nim starszą wersję Ediusa do zgrywania. Jednak jak długo można tak rzeźbić.

Pomyślałem, że musi być jakieś rozwiązanie i zacząłem grzebać. Nigdzie w sieci nie ma poradnika, więc próbowałem na własną rękę i udało się za pierwszym razem.

Wystarczy w folderze z Ediusem 9 podmienić folder "drivers" ze starszej wersji (u mnie była to wersja Edius 7, z którego zrobiłem Jump do 9).

Jeśli ktoś ma problem to krok po kroku opis:
1. Odinstalowujemy Edius 9
2. Instalujemy Edius 7 (bo sprawdzony). Może być nawet wersja trial.
Wchodzimy do katalogu C:\Program Files\Grass Valley\EDIUS 7 i kopujemy folder "drivers" wklejając w bezpieczne miejsce.
3. Odinstalowujemy Edius 7
4. Instalujemy normalnie Edius 9
5. Wchodzimy do C:\Program Files\Grass Valley\EDIUS 9
6. zmieniamy nazwę folderu "drivers" na "drivers.old"
7. Przenosimy katalog "drivers" który przekopiowaliśmy z wersji 7 do "C:\Program Files\Grass Valley\EDIUS 9"
8. Uruchamiamy Edius 9 i cieszymy się, że nasz stary sprzęt znów działa.

Gdyby był problem ze sterownikiem i karta byłaby nie wykrywana przez menadżer urządzeń w panelu sterowania - uruchamiamy C:\Program Files\Grass Valley\Video IO HW Driver\HardwareSetupTool.exe i sterownik powinien nam się zainstalować.

Od wczoraj zgrywam materiał zarówno przez HDMI jak i komponent i wszystko śmiga.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że komuś pomogłem.

P. S. Umieściłem rozwiązanie na forum Grass Valley w wątku z problemem w uruchomieniu HD Storm na nowej wersji i moderatorzy nie upublicznili mojej wypowiedzi :)

Powrót do Montaż wideo i komputery