HD Writer - uproszczony opis prezentacji filmu Cz.II

To forum służy dyskusji o montażu liniowym i nieliniowym wideo. Tutaj także tematy związane z komputerami i oprogramowaniem.

Moderatorzy: Troxx, rml

Treść
tej
-# 05

Postprzez tej » 2013-06-04, 15:57

Pierwsza czesc poradnika - tutaj

Prezentacja naszej „radosnej twórczości” filmowej to w istocie podstawowy cel całego przedsięwzięcia. Nie ma bowiem sztuki bez widza; on jest najważniejszym adresatem każdej twórczości niezależnie od jej rodzaju; od muzyki, malarstwa, rzeźby, fotografii i filmu począwszy, na literaturze, sporcie i reportażu skończywszy.

Wraz z udoskonaleniem obrazu filmowego ogromnie powiększył się wachlarz form jego prezentacji. Obecnie, poza tradycyjną metodą wyświetlania filmu z płyt video, stosuje się pokaz z przenośnych dysków twardych, nośników pamięci elektronicznej (SanDisk, Pendrive), laptopów, serwerów internetowych, a nawet telefonów i smartfonów.

HD Writer umożliwia przygotowanie dwóch form prezentacji swoich filmów:
- z płyt wideo oraz
- za pomocą transferu filmu do sieci internetowej.
Tej ostatniej formy nie potrafię prawidłowo opisać, bo nie zamieszczając swoich filmów w sieci mogę popełnić szereg błędów i zdezorientować czytelników. Proszę więc wybaczyć mi tę lukę w opisie.

W programie można wykonać trzy rodzaje płyt wideo:

1) Filmu HD zapisanego za pomocą tradycyjnego napędu DVD na zwykłych płytach DVD w formacie AVCHD, które po wypaleniu można obejrzeć już tylko ze stacjonarnego lub komputerowego odtwarzacza Blu-Ray
2) Filmu SD zapisanego za pomocą tradycyjnego napędu DVD na zwykłych płytach DVD w formacie MPEG2 powstałego z konwersji filmu HD do postaci tradycyjnej płyty DVD, zdolnej do odtworzenia w każdym stacjonarnym odtwarzaczu lub komputerowym napędzie DVD
3) Filmu HD wypalonego w napędzie Blu-Ray na płytach BD

Authoring i wypalenie na płycie DVD/AVCHD filmu z przeplotem 1920x1080/50i

Do napędu DVD lub Blu-Ray wkładamy czystą płytkę DVD
Z menu głównego wybieramy „Copy to media”:

Obrazek

Program ukazuje napędy w komputerze i rozpoznaje, że w pierwszym z nich znajduje się płytka DVD:

Obrazek

Zaznaczamy ją o dajemy „Next”. Pojawia się oferta authoringu i wypalenia jednej z trzech rodzajów płyt:

Obrazek

Po zaznaczeniu pierwszej opcji (film HD/AVCHD) , pojawia się plansza informacyjna, że film taki będzie mógł być obejrzany tylko za pomocą kompatybilnego z tym formatem odtwarzacza HD:

Obrazek

Po akceptacji klawiszem OK trzeba otworzyć folder, do którego został zapisany zmontowany film i umieścić go na osi authoringu:

Obrazek Dla powiększenia kliknij obrazek

Po naciśnięciu „Next” pojawia się okno do opracowania menu płytki wideo:

Obrazek Dla powiększenia – kliknij obrazek

Po naciśnięciu „Execute” rozpoczyna się proces authoringu i wypalenia płytki. Można to obserwować na ścieżkach postępu:

Obrazek

Authoring i wypalenie płytki DVD w formacie AVCHD zawierającej film z przeplotem następuje szybko i sprawnie.
Sprawność ta wynika z faktu, że film 50i jest tylko kopiowany z pliku do struktury płytki a resztę czasu komputer przeznacza na renderowanie szaty graficznej menu oraz samo wypalenie płytki.

Po jej wykonaniu można zajrzeć do parametrów filmu zamieszczonego w strukturze płyty i stwierdzić, że program zachował 100% zgodności z formatem filmu, jaki powstał w kamerze:

Obrazek

Można tu zatem stwierdzić, że HD Writer spełnił wszystkie wymagania, dotyczące zachowania źródłowej jakości filmu tak na etapie montażu jak i finalnego produktu w postaci płyty wideo.
Powyższe dotyczy jednak tylko filmu HD z przeplotem!

Authoring i wypalenie na płycie DVD/AVCHD filmu progresywnego 1920x1080/50P

Niestety, gorzej jest z filmem progresywnym 1920x1080/50P.
Po wstawieniu go na oś authoringu tutaj również można opracować szatę płytki wideo

Obrazek

ale po naciśnięciu klawiasza „Execute” pojawia się nieznana dotąd plansza:

Obrazek

W luźnym tłumaczeniu brzmi to tak:
Dla uzyskania szybszej konwersji filmu w formacie AVCHD pożądane jest wsparcie authoringu przez kamerę. W tym celu:
1. Podłącz do źródła zasilania kamerę za pomocą jej zasilacza
2. Połącz komputer i kamerę wideo za pomocą kabla USB
3. Włącz zasilanie kamery i rozpocznij nagrywanie płyty

Sprawdziłem: po naciśnięciu ramki z opcją bez wspomagania, proces authoringu przebiega faktycznie wielokrotnie dłużej.

Przypiąłem więc kamerę do zasilacza sieciowego i po jej włączeniu połączyłem kamerę i PC za pomocą kabelka USB.
Na monitorku kamery pojawił się napis: „Nagrywanie” i po jego przyciśnięciu otrzymałem komunikat:
„USB podłączone, Funkcje są obsługiwane przez nagrywarkę”

Po wybraniu opcji nagrywania płyty ze wspomaganiem kamerą pojawia się jeszcze jeden komunikat:

Obrazek

W ten sposób program przypomina, że podłączenie kamery do komputera trzeba dokonać wcześniej i dopiero potem należy nacisnąć przycisk „Execute”.
Dalej następuje proces authoringu i wypalania płytki, ilustrowany oknami analogicznymi jak przy filmie z przeplotem, trwa to jednak nieporównanie dłużej, pomimo wspomagania kamerą.
Dlaczego tak się dzieje?
Otóż okazuje się, że na płytce DVD w formacie AVCHD HD Writer nie potrafi w ogóle zapisać filmu progresywnego.
Poddanie go opisanym wyżej operacjom powoduje konwersję filmu progresywnego do postaci filmu z przeplotem.
Nic więc dziwnego, że taki proces przebiega znacznie wolniej i wymaga wsparcia kamery (program prawdopodobnie korzysta z narzędzi obróbki filmu, zawartych w procesorze kamery).
W efekcie powstaje płytka z filmem 50i zamiast 50P i różni się od parametrów źródłowych we wszystkich podstawowych cechach, a mianowicie:

Obrazek

Ta odmowa wykonania płytki video z filmem progresywnym 1920x1080/50P wynika ze standardów obowiązujących w normach ustalonych dla płyt Blu-Ray i powtórzonych w specyfikacji formatu AVCHD 2, w jakim powstają filmy w kamerach Panasonic i Sony.
Inne programy edycyjne również przestrzegają tych norm i nie są zdolne do wypalenia płytki DVD/AVCHD z takim filmem.
Jedynie programy multiAVCHD oraz Magix Video deluxe MX18, wyłamały się z w/w ograniczeń i umożliwiają wypalenie płytki video zgodnej z formatem źródłowym z kamery.

Konwersja filmu HD do formatu SD, authoring i wypalenie filmu na standardowej płycie DVD

HD Writer zapewnia natomiast doskonałą konwersję filmu HD (zarówno 50i jak i 50P) do niskorozdzielczego formatu MPEG2 i wypalenie płyt DVD odtwarzalnych w standardowych odtwarzaczach DVD.
Program oferuje dwa poziomy jakości takiego filmu; ze strumieniem danych (bitrate) 9000 kbps i nieco gorszy – z bitrate bodaj 6 kbps.
Wybieram konwersję filmu HD w lepszej jakości obrazu DVD:

Obrazek

Analogicznie, jak przy opisanym wcześniej authoringu filmu HD, program żąda umieszczenia pliku filmowego na osi authoringu, otwiera okno do opracowania szaty graficznej (menu) płyty, i – analogicznie jak przy obróbce filmu progresywnego - namawia do podłączenia kamery dla wspomagania procesu konwersji.
Już się temu nie dziwię, konwersja HD do SD to faktycznie trudne zadanie i pomoc kamery jest w pełni uzasadniona.
Przebieg konwersji obserwujemy w poniższym oknie:

Obrazek

Tu zwraca uwagę czas procesu konwersji, authoringu i wypalenia płyty.
O ile 3 minutowy film HD z przeplotem program wykonuje w niespełna 3 minuty, to ten sam film zatrudnia teraz komputer na 8 minut. Na dość silnym komputerze. W słabszej jednostce może to potrwać znacznie dłużej.
Ale trudy te opłacają się; otrzymujemy konwersję chyba lepszą od wykonywanej przez renomowane programy w rodzaju Canopus Procoder itp., które dotąd uznawane są za wiodące.
Odnoszę (oczywiście subiektywne) wrażenie, że HD Writer robi to lepiej i jeśli ktoś ma odtwarzacz DVD z upscalingiem do HD i niezbyt duży TV – łatwo o uznanie tego obrazu SD za HD.

Oto parametry tak wykonanego filmu SD po konwersji z formatu HD:

Obrazek

Authoring filmów HD na płytach Blu-Ray

Tu sprawa wygląda jeszcze inaczej.
Przy zapisie na nowych płytach BD-R/RE program wymaga sformatowania płyty

Obrazek

Odbywa się to szybko za pomocą ukazanych niżej okien komunikacyjnych:

Obrazek

Obrazek

Następnie trzeba dokonać wyboru nagrania wg poniżej oferowanych opcji:

Obrazek

Wypalenie płyty w trybie Compatibility Priority

Po wybraniu opcji Compatibility Priority (priorytet kompatybilności) program obsłuży szybko i należycie wszystkie filmy z przeplotem, zachowując ich pełną zgodność z materiałem źródłowym.
Jednakże authoring filmu progresywnego 50P przebiega analogicznie jak na płytach DVD/AVCHD; film progresywny jest konwertowany do formatu z przeplotem.
W opcji Compatibility Priority na płycie można zamieszczać zarówno filmy z przeplotem jak i progresywne, gdyż te drugie program i tak przetworzy na film z przeplotem.

Procedura:
Identycznie, jak to było przy authoringu DVD/AVCHD program wyświetla planszę, uprzedzającą, że odtworzenie filmu AVCHD wymaga użycia kompatybilnego odtwarzacza, następnie wymaga ściągnięcia na oś authoringu wszystkich filmów, jakie ma zawierać płyta, poczem otwiera się okno do opracowania menu płyty:

Obrazek

Jak widać, na płycie tej umieściłem trzy filmiki:
1. „Piknik” w formacie z przeplotem. Trwa on nieco ponad 5 minut
2. „Moje Miasto” – w formacie progresywnym – niespełna 3 min.
3. „Kazimierz Dln” – z przeplotem – 2 min
Do budowy menu wykorzystałem narzędzia oferowane wyłącznie przez HD Writer’a (prawa część w/w okna: Background Layout, Font/Title itd.)

Zanim nacisnąłem przycisk „Execute” podłączyłem do komputera kamerę (w sposób opisany wcześniej) gdyż wiedziałem, że program będzie konwertował film 50P na 50i i zacznie pyskować, jeśli wpierw nie włączę wspomagania konwersji przez kamerę.

Po poleceniu „Execute” pojawiają się wspomniane wcześniej komunikaty, które trzeba zatwierdzić:

Obrazek
Obrazek

i wreszcie zgłasza się okno przebiegu operacji authoringu i wypalania płyty:

Obrazek

Jak widać, moje trzy filmiki o łącznym czasie ok 11 minut zostały zapisane na płycie BD za pomocą komputerowej nagrywarki Blu-Ray (LG Blu Ray BH10LS38 Sata Black Oem) w niespełna 6 minut.
Rozkład czasowy operacji zanotowałem i wyglądał on tak:
- authoring 5cio minutowego filmiku 50i „Piknik” trwał ok. 10 sekund,
- konwersja i authoring 3 minutowego filmiku „Moje Miasto” z 50P do 50i – trwał ok. 3 minuty
- authoring 2 min filmiku „Kazimierz Dln” 50i – poniżej 10 sekund
- wypalanie całości na płycie BD – 2 min 20 sek.

Na koniec pojawia się plansza informująca o finale wypalenia płyty wideo:

Obrazek

Wypalenie płyty w trybie Picture Quality Priority

Obrazek

Picture Quality Priority (priorytet jakości obrazu): deklaruje authoring i wypalanie płyt BD z filmem progresywnym 1080/50P, ale zastrzega, że (cytuję): „…odczyt takiego filmu będzie możliwy wyłącznie na urządzeniach kompatybilnych z formatem AVCHD Progresywnym”.

Trochę inaczej też przebiega authoring i wypalenie płyty.

Tu program też wymaga sformatowania czystej płyty BD-R poczem ostrzega, że jeśli ma na niej być skopiowany film progresywny 50P, to będzie on mógł być wyświetlony wyłącznie przez odtwarzacz kompatybilny z formatem AVCHD 3D lub Progressive:

Obrazek

Myślałem, że mnie nic nie grozi, gdyż mój odtwarzacz (Sony Blu-ray Disc™ / DVD typ BDP-S380) spokojnie dotąd obsługiwał wszelkie filmy progresywne 50P.

Dalej program żąda wstawienia na oś authoringu filmów przeznaczonych do wypalenia, ale następne okno, w którym wykonywało się menu płyty, teraz pokazało nam figę komunikując, że „top menu nie wykreuje”:

Obrazek

Z braku innego wyboru naciskamy przycisk „Execute” i program przechodzi do finalnego procesu authoringu i wypalania płyty z filmem progresywnym 50P nie żądając nawet wspomagania kamerą. Oznacza to, że program nie wykonuje żadnej konwersji, a tylko kopiuje film 50P na płytę w pełnej zgodności z formatem źródłowym 50P, jaki opuścił kamerę.

Faktycznie, po zakończeniu roboty nagrywarka wypluwa płytkę, na której, w podkatalogu STREAM struktury płyty, znajduje się plik 00001.m2ts z filmem w pełni zgodnym z pożądanym formatem, a mianowicie:

Obrazek

Byłem tym autentycznie zachwycony.
Niestety do momentu, aż włożyłem płytkę do mojego wiernego odtwarzacza BD.
A ten dotąd grzeczny samograj teraz wyświetlił komunikat, że w moim filmie progresywnym 50P typu (OHO3M): „Nie można odczytać tytułu”.
A jak miał ten tytuł odczytać, skoro program odmówił wykonania menu płyty?
I kółko się zamknęło, czyli: „Jak nie staniesz, d… z tyłu” jak zwykł był mawiać niezapomniany Kuraś w „Polskich Drogach”
I filmu nie odtworzyłem...
Płytę mogę oczywiście obejrzeć w komputerze za pomocą odtwarzacza Cyberlink Power DVD 12, ale przecież nie o to chodzi, tylko o obraz na ekranie TV.
Potem okazało się, że można na płytkę dograć inne filmy, w tym także z przeplotem.
Te ostatnie (50i) mają symbol (OHO2M) i… grzecznie odtwarzają się z tej samej płyty mimo, nie ma ona żadnego top menu...

Program wielokrotnie uprzedzał, że odtwarzacz ma być kompatybilny… itd., itp.
Ale jakie to są odtwarzacze? Czy firmy Panasonic z określonymi parametrami?
To przecież Panasonic i Sony wspólnie wymyślili format AVCHD, produkują kamery generujące w tym formacie filmy progresywne 50P i co? Ja mam odtwarzacz Sony, który dotąd bezproblemowo wyświetlał wszystkie 50P, a teraz strajkuje?

Może ktoś z czytelników tego opisu ma stacjonarny odtwarzacz Panasonica i sprawdzi, czy płyta spod HD Writer’a w standardzie Picture Quality Priority jest z tym odtwarzaczem kompatybilna i wyświetla film 50P?
Byłbym wdzięczny za info w tej sprawie.
I tym niemiłym akcentem kończę opis wypalania przez HD Writer płyt wideo.

Na pocieszenie podam, że można ominąć to ograniczenie i otrzymać płytę DVD/AVCHD lub Blu-Ray z filmem 50p, które grzecznie odtwarzają się mimo surowych norm Blu-Ray i AVCHD 2.
Ale sposób ten podam poza niniejszym opisem, w osobnym poście tego wątku.

Pozdrawiam tych czytelników, którzy jeszcze nie usnęli nad tą nudną lekturą - Ryszard

Zobacz

przez Zobacz » 2013-06-18, 17:38

tej
-# 05

Postprzez tej » 2013-06-18, 17:38

Szanowni Czytelnicy,

godnie z zapowiedzią w poprzednim poście przedstawiam opis własnej, uproszczonej konfiguracji:

Authoringu filmu progresywnego 1080/50P w programie multiAVCHD

Normy Blu-Ray i AVCHD 2 nie przewidują wypalania na płytach BD i DVD/AVCHD filmu progresywnego w rozdzielczości 1920x1080 z 50-iu klatkami/s.
Na płytach tych obraz progresywny z 50 kl/s może być zapisany w rozdzielczości 1280x720 px.

Posłuszni tym specyfikacjom autorzy programów filmowych nie umożliwiają authoringu filmów w tym formacie mimo, że niektóre odtwarzacze Blu-Ray obsługują 1080/50P.
HD Writer też respektuje te ograniczenia i wprawdzie poddaje authoringowi i wypaleniu na płycie BD filmu 1080/50P, ale płyta taka odtwarza się podobno wyłącznie na „odtwarzaczach kompatybilnych”, których nikt chyba na oczy nie widział.

Wyjątkiem w tym ograniczeniu jest darmowy program bułgarskiego informatyka Deana Kasabowa pod nazwą multiAVCHD.
Program ten umożliwia authoring i wypalenie płyt zarówno BD jak DVD/AVCHD z filmem progresywnym AVCHD2 w pełnej rozdzielczości z 50 klatkami/s, i w zgodności z formatem, w jakim film opuścił kamerę.
I co najważniejsze – płyty z takim filmem obsługiwane są przez niemal wszystkie współczesne odtwarzacze BD, które rozpoznają format AVCHD/50P.
I właśnie za pomocą tego programu możemy wypalić film progresywny 1080/50P zmontowany w HD Writerze.

Wpierw trzeba oczywiście zainstalować ten program.
Jego instalację opisał Kolega fransua w wątku pt. „AVCHD - bezstratne i szybkie łaczenie scen w jednolity film” tutaj:
viewtopic.php?f=12&t=21217

Po instalacji i uruchomieniu programu trzeba opracować stosowny profil menu płyty i przycisków nawigacyjnych.
Domyślny profil programu jest b. prymitywny i wielu Koleżankom i Kolegom zapewne nie będzie odpowiadał, przeto zamieszczam poniżej bardziej rozbudowany własny układ, jaki opracowałem z pomocą Kolegi Antoniego z naszego Forum i kilku tutoriali z sieci.
Istnieje wprawdzie szczegółowy opis autora programu, wyjaśniający konfigurację multiAVCHD, ale z powodu nieznajomości angielskiego i niezrozumiałych dla mnie terminów, wolałem swoje menu zbudować znaną metodą inż. Macajewa :lol: .
Oto, co z tego wyszło:

Po uruchomieniu multiAVCHD należy wpierw skonfigurować główne ustawienia programu, zawarte w zakładce „Settings”:

Obrazek

Pojawia się okno, w którym naciskam przycisk „Settings” i ustawiam te podstawowe parametry:

Obrazek

Przez naciśnięcie przycisku „Media” wracamy do pierwszego okna:

Obrazek

Zgłasza się okno Właściwości:

Obrazek

Obrazek

Jak już wyżej wspomniałem, po wyborze opcji „Do not transcode” i zatwierdzeniu przyciskiem „Apply”powraca poprzednie okno „Properties” w którym należy poprzednie wybory zatwierdzić przyciskiem „OK”
Wówczas program otwiera kolejne okno konfiguracyjne, w którym wybieramy zakładkę „Author”

Obrazek

Jeśli decydujemy się na umieszczenie ekranu powitalnego trzeba wypełnić te ustawienia:

Obrazek

Wówczas, po włożeniu do odtwarzacza płyty, przed pojawieniem się menu, wyświetli się okno z nazwą i logo autora naszej radosnej twórczości.
Np. taka parodia rozsławiająca moją dostojną osobę na wszystkich okolicznych odpustach :-D :

Obrazek

Nie muszę chyba nikogo przekonywać, że „zaptaszyłem” w poprzednim oknie opcję „Skip welcome screen” na skutek czego ekran powitalny nie będzie się ukazywał.

Obrazek

Obrazek

Po tych wszystkich mozolnych ustawieniach podglądamy kształt opracowanego Menu, naciskając klawisz „Main Menu”.

Obrazek

Na koniec sprawdzamy jeszcze planszę „Listy” filmów (tworzoną wówczas, gdy filmów jest tak dużo, że nie mieszczą się w oknie głównego Menu). W tym celu naciskamy w powyższym oknie zakładkę „Title List” (na dolnej belce po prawej).
Pojawia się okno Listy:

Obrazek

Jeśli wynik nas zadowala, dokonujemy końcowego zapisu wszystkich finalnych ustawień konfiguracyjnych multiAVCHD poczem naciskamy „Start” dla uruchomienia authoringu płyty i jej wypalenia:

Obrazek

Pojawia się okno wyboru zapisu filmu na określonym rodzaju nośnika. Ja tu wybrałem zapis na płycie DVD w formacie AVCHD (zakreślone czerwoną ramką). Kiedy filmy przekraczają pojemność DVD, trzeba wybrać zapis na płycie BD (zakreślono niebieską ramką). Wówczas oczywiście trzeba dysponować napędem Blu Ray w komputerze.

Obrazek

Po naciśnięciu wybranego przycisku program wraca do pierwszego okna, w którym widać proces i
tempo authoringu:

Obrazek

Po pewnym czasie ukazuje się komunikat o pomyślnym finale authoringu:

Obrazek

Wraz z tym komunikatem zgłasza się ImgBurn oferując wypalenie płyty:

Obrazek

Proces wypalania obserwujemy tutaj:

Obrazek

Wreszcie otrzymujemy meldunek o pomyślnym zakonczeniu naszych trudów:

Obrazek

Uff! I to by było na tyle…

Warto jedynie wspomnieć, że multiAVCHD zapamiętuje ustawienia opracowanego profilu Menu i przy następnym projektowaniu płyty wystarczy zmienić tylko nazwy filmu.
Albo przeprojektować nowe tło, inną czcionkę itd., czyli znów trochę pogłówkować.

Pozdrawiam – Ryszard

Ps. Koleżanki i Kolegów proszę o ewentualne sprostowania niniejszego opisu, a jeszcze lepiej – jego wzbogacenie, gdyż tutaj pominąłem szereg opcji z bogatego repertuaru ustawień tego programu.

PS2. W multiAVCHD dość dziwnie rozwiązano nawigację.
Aby wybrać z Menu dany film, trzeba użyć kursora pilota lub klawiatury. To samo dotyczy wyboru Start->Lista

kawiarekna01
-# 01

Postprzez kawiarekna01 » 2013-07-30, 09:36

rewelacyjna ściąga :)
teraz wszytko jasne, tylko korzystać z tego jakże użytecznego programu.

Piotr.B
-# 01

Postprzez Piotr.B » 2014-03-08, 17:08

czegoś takiego swego czasu szukałem. wyczerpujące :)

fogasik
-# 01

Postprzez fogasik » 2014-04-15, 19:43

Dzien dobry !

Ten post jest dla mnie bardzo pomocny ale niestety nie mogę w pełni skorzystać i dlatego proszę o pomoc

OTÓŻ NIE MOGĘ WYPALIC PŁYTY BLU -RAY . PO WŁOŻENIU DO NAGRYWARKI W KOMPUTERZE I WYBRANIU W HD-WRITER OPCJI COPY TO MEDIA, WSZYSTKO JEST OK DO MOMENTU GDY POPROSI MNIE O FORMATOWANIE PŁYTY NACISKAM TAK JAK POLECA PAN RYSZARD START I .... POJAWIA SIE PO CHWILI FAILED TO FORMAT DISC ( 0X8750F108) I OK POTEM Z KOLEI NATĘPNE OKNO ; THE INSERTED DISC IS NOT SUPORTED ? - DLACZEGO I OCO CHODZI , TYM SPOSOBEM WŁOZYŁEM 3 DYSKI I ZAWSZE TO SAMO uZYWAM DYSKÓW BLU-RAY TDK- BD-R
PROSZE O POMOC
DZIEKUJE

JACEK ;-)

zanetabb
-# 01

Re: HD Writer - uproszczony opis prezentacji filmu Cz.II

Postprzez zanetabb » 2016-01-17, 12:24

Witam!

Również proszę o pomoc w temacie wypalenia filmu na płytcie blu ray. Stworzyłam film za pomocą HD writer i chciałam nagrać płytę w najwyższej jakości blu ray, jednak po naciśnięciu copy to media w programie, gdzie płyta blu ray znajduje się w komputerze pojawia się okno ze zdjęciem płytki "free space", a poniżej napis "An unsupported media is inserted" i nie da się przejść do kolejnego etapu za pomocą przycisku next. Bardzo proszę o pomoc, gdyż poprzednio tworzyłam konwersację z HD do SD high standard, jednak teraz zakupiłam płyty blu ray i chciałam tworzyć zapis w tej najwyższej jakości. Dodam, iż posiadam program HD Writer LE 2.0.

gladki
-# 01

Próba pomocy nowicjuszom w wyborze kamery

Postprzez gladki » 2017-03-17, 12:01

Witam, nie mogę ściągnąć instalacji HD Writera bo mojej kamery HDC-SDT750 nie ma na liście
w procedurze ściagania:
Obrazek
oznaczenia spod baterii mojej kamery:
http://iv.pl/images/78799030567345529957.jpg
jak ściągnąć ?

emisiu
-# 07

Postprzez emisiu » 2017-03-17, 13:14

A jaką wersje próbujesz ściągnąć?
Let's edit 2, MAGIX Video Pro X8, MAGIX MOVIE 13,14,15,16 PREMIUM, DaVinci Resolve | Stacja montażowa HP 4*Xenon", komp. x 2, serwer plików | HF M506 ; FDR-AX100 ; A7s + FE PZ 28–135.

gladki
-# 01

Re: HD Writer - uproszczony opis prezentacji filmu Cz.II

Postprzez gladki » 2017-03-17, 15:20

To była HD Writer LE3.0 ale nie ma to dla mnie większego znaczenia bo na razie nie znam tego programu

emisiu
-# 07

Postprzez emisiu » 2017-03-17, 17:56

gladki napisał(a):To była HD Writer LE3.0 ale nie ma to dla mnie większego znaczenia bo na razie nie znam tego programu

To daj sobie z nim spokój. To program z poprzedniej epoki (taśmowej).
Let's edit 2, MAGIX Video Pro X8, MAGIX MOVIE 13,14,15,16 PREMIUM, DaVinci Resolve | Stacja montażowa HP 4*Xenon", komp. x 2, serwer plików | HF M506 ; FDR-AX100 ; A7s + FE PZ 28–135.

falado
-# 01

Postprzez falado » 2017-07-18, 18:05

Ps. Koleżanki i Kolegów proszę o ewentualne sprostowania niniejszego opisu, a jeszcze lepiej – jego wzbogacenie, gdyż tutaj pominąłem szereg opcji z bogatego repertuaru ustawień tego programu.

Powrót do Montaż wideo i komputery