HD Writer - uproszczony opis montażu filmu. Część I

To forum służy dyskusji o montażu liniowym i nieliniowym wideo. Tutaj także tematy związane z komputerami i oprogramowaniem.

Moderatorzy: Troxx, rml

Treść
adminix
-# 01

Re: HD Writer - uproszczony opis montażu filmu. Część I

Postprzez adminix » 2013-07-11, 23:13

Witam
Tak to ciekawy i prosty program, ale niestety mam z nim problem.
Jak miałem windows xp hd writer 3.0 działał ok
ale jak zainstalowałem ten program w wersji 3.0 albo 4.1 na windows 7 pojawiają sie kłopoty.
Po uruchomieniu programu i podłączeniu kamery do kompa, klikam copy to pc i program zawiesza się, pojawia się komunikat i przestaje działać. I niestety nie wiem co zrobić, za żadne chiny nie mogę skopiować ani utworzyć filmu i zapisać go, zawiesza się. Robię to z poziomu admina i nic. Czy może mi ktoś pomóc, albo udostępnić wersję 5 abym mógł ją przetestować. byłbym wdzięczny ...

Zobacz

przez Zobacz » 2013-07-12, 12:22

tej
-# 05

Postprzez tej » 2013-07-12, 12:22

Kolego adminix,

Nie podejmuję się sugerować, co jest przyczyną niesprawności, ale na Pana miejscu drążył bym sprawę dalej, a mianowicie:

1. Skoro HD Writer prawidłowo uruchamia się w systemie Win 7, to warto sprawdzić, czy inne jego funkcje działają, a zawodne jest tylko "Copy to PC". A zwłaszcza jak działa opcja "Edit wideo"? Jeśli ta funkcja będzie sprawna, proszę zmontować jakiś krótki filmik ze starych nagrań i na tej podstawie sprawdzić pozostałe funkcje oferowane przez program.
2. Jeśli już pozbył się Pan starych nagrań, zrzucenie nowych filmów z kamery do PC może Pan z łatwością przeprowadzić za pomocą skopiowania ich z karty pamięci do komputera po użyciu lub nabyciu czytnika kart SDHC, bez udziału HD Writera. Wydatek mikroskopijny.Edit 27 lipca 2013: BŁĄD - zamiast "bez udziału HD Writera" powinno być: bez udziału kamery. Przepraszam - tej
3. Jeśli by to wszystko zadziałało, kłopot dotyczy tylko kopiowania: kamera -> HD Writer. Wówczas można podejrzewać, że przyczyna może tkwić w przewodzie USB, jakim łączy Pan kamerę z komputerem lub – co gorsza – w uszkodzonym w kamerze gnieździe USB. To by można było łatwo sprawdzić u innego użytkownika HD Writera, jeśli ma Pan takiego znajomego.

Inne pomysły nie przychodzą mi do głowy… :-(

Pozdrawiam - Ryszard
Ostatnio edytowano 2013-07-27, 06:19 przez tej, łącznie edytowano 1 raz

Seba_Fan
-# 03

Postprzez Seba_Fan » 2013-07-18, 17:43

Przerabiałem różne rzeczy, program bardzo delikatny, ja miałem non-stop problemy, pomogło przypomnienie sobie co instalowałem ostatnio i wyrzucanie to co było i pomogło.

wojciechu
-# 01

Postprzez wojciechu » 2013-07-26, 22:25

Witam,
W odpowiedzi do mojego guru P. Ryszarda chciałbym napisać iż nie do końca poradziłem sobie z problemem konwersji plików 50i do 50p z powodu lenistwa braku czasu itp. Zrobiłem to po swojemu i po prostu w mediamarkt wrzuciłem pliki 50i na odtwarzacz i wyświetliłem na dobrym `42 tv LG i zgrałem na kamerkę w formacie 50p i mam. Ale obiecuje sie pobawić z metadanymi i rozwikłać ten problem po "męsku".
Dzięki P. Ryszardowi rozkminilem ten HD Writer ver.5.0 a nawet więcej!
Działa super!!
Pozdrawiam:)

wojciechu
-# 01

Postprzez wojciechu » 2013-07-26, 22:35

Aha, do kolegi Adminixa bo dopiero teraz przeczytałem post z 11.07.
Używam nagminnie od miesiąca HD Writer`a 5.0 i działa znakomicie. Zawiesił się kilka razy ale w projekcie zawierającym ponad 250 klipów. Zapisuje projekt systematycznie, zgodnie z radami P. Ryszarda więc nie straciłem wiele.. Mam ten program ale nie wiem jak go udostępnić.. Skopiować go i wysłać pocztą??

samelco
-# 01

Postprzez samelco » 2013-09-05, 19:03

Jestem tu nowy. Witam Forumowiczów!
Programem HD Writer 5.0 robiłem jeden film z mojej podróży. Potem wyłącza się przy kopiowaniu do komputera. Usunąłem go a teraz nie mogę reinstalować, bo za każdym rarem wyskakuje komunikat:

" This application cannot be installed because has been allready installed. The installation will be terminated"

Przeszukałem w systemie i usuwałem wszystko co jest z programem związane. I dalej to samo. Nie da się instalować.
Mam program AVS Video Editor. Bardzo dobry, ale nie zapisuje w oryginalnym (mam HDC-SD60) formacie m2ts 1080i, tylko na 1080p i ruchy stają się niepłynne. HD Writer tworzy plik bezstratnie. Czy ktoś wie, szanowni koledzy, co z tym zrobić?

campo
-# 01

Postprzez campo » 2013-09-06, 15:14

Czy wiecie może gdzie HD Writer zapisuje projekty? Chciałbym zrobić sobie kopię tych plików, ale nie mogę ich znaleźć.

tej
-# 05

Postprzez tej » 2013-09-06, 17:28

Kolego campo,
Czyżby ktoś wymazał ostatni fragment opisu?
Wyglądał tak:
Obrazek

Czy to wystarczy za odpowiedź?

Pozdrawiam - Ryszard

tej
-# 05

Postprzez tej » 2013-09-06, 17:39

Kolego samelco,

samelco napisał(a):Przeszukałem w systemie i usuwałem wszystko co jest z programem związane. I dalej to samo.

Wygląda jednak na to, że chyba nie usunął Pan wszystkiego.
Komunikat w wolnym tłumaczeniu mówi bowiem:
Ta aplikacja nie może zostać zainstalowana, ponieważ została wcześniej zainstalowana.Instalacja zostanie zakończona.

Nie potrafię niczego doradzić, bo nie jestem informatykiem, ale wydaje mi się, że rozwiązaniem będzie reinstalacja systemu, niestety.

Współczuję i pozdrawiam - Ryszard

emisiu
-# 07

Postprzez emisiu » 2013-09-06, 19:23

tej napisał(a):Nie potrafię niczego doradzić, bo nie jestem informatykiem, ale wydaje mi się, że rozwiązaniem będzie reinstalacja systemu ...

... albo pozostaje wyczyścić/naprawić rejestry systemowe Windowsa - najlepiej jakimś programem który robi to automatycznie.
Let's edit 2, MAGIX Video Pro X8, MAGIX MOVIE 13,14,15,16 PREMIUM, DaVinci Resolve | Stacja montażowa HP 4*Xenon", komp. x 2, serwer plików | HF M506 ; FDR-AX100 ; A7s + FE PZ 28–135.

campo
-# 01

Re: HD Writer - uproszczony opis montażu filmu. Część I

Postprzez campo » 2013-09-07, 08:42

tej napisał(a):Kolego campo,
Czyżby ktoś wymazał ostatni fragment opisu?

Może niezbyt się zrozumieliśmy, mnie nie chodziło o etap renderowania gotowego już projektu, a zapis PROJEKTU w trakcie jego edycji (poprzez opcję Save Project) tak, aby wrócić do edycji filmu później. Innymi słowy to jest to plik roboczy zawierający spis wszystkich plików wideo, zdjęć, ścieżki dostępu do nich, przejścia, napisy itp. Robimy to m.in. po to, aby móc kiedyś wrócić do edytowanego materiału i np coś poprawić - kolejność ujęć, czas trwania przejść itp itd.
To, gdzie potem program renderuje gotowy materiał - to osobna sprawa i oczywiście wiem, gdzie program zapisuje gotowy plik wideo.

Pozdrawiam.

tej
-# 05

Postprzez tej » 2013-09-07, 09:08

Kolego campo,
A ja naiwnie myślałem, że już bardziej dokładnie nie potrafię opisać obsługi HD Writera. Jak widać myliłem się.

Na Pana pytanie daje odpowiedź następujący fragment opisu.
Szkoda, że nie zadał Pan sobie trudu jego przeczytania...
Obrazek

Proszę o info, czy pomogło?

Pozdrawiam - Ryszard

campo
-# 01

Postprzez campo » 2013-09-07, 09:17

Drogi Panie Tej.
Niestety, nie pomogło :). Cały czas po prostu się nie rozumiemy. Ja wiem, jak renderować, ja wiem, jak zapisywać projekty.
Ja chcę wiedzieć, gdzie program fizycznie na dysku twardym zapisuje plik, który owym projektem jest. Po to, abym mógł ten plik sobie skopiować, zarchiwizować tak, abym przy kolejnej reinstalacji systemu i ponownym zainstalowaniu HD Writera nie miał pustego panelu po użyciu Open Project, a miał tam te projekty, które przez ostatni rok tworzyłem.
Innymi słowy ja wiem, że klikam sobie Save Project (co też w poprzednim poście wyraźnie napisałem - że o tą opcję mi chodzi), ale gdzie ten "project" fizycznie jest na dysku - czy w katalogu z programem (z reguły c:/program files/...) lub np w Moich Dokumentach - mnie się niestety nie udało znaleźć ani plików, ani informacji w instrukcji obsługi gdzie program pliki te zapisuje.

Instrukcję Pana przeczytałem całą i to z uwagą, swego czasu przecież chwaliłem Pana trud w jej przystępne napisanie.

Mimo to prościej nie umiem już zadać pytania :).
Pozdrawiam.

tej
-# 05

Postprzez tej » 2013-09-07, 10:11

Kolego campo,

campo napisał(a):Czy wiecie może gdzie HD Writer zapisuje projekty? Chciałbym zrobić sobie kopię tych plików, ale nie mogę ich znaleźć.

Przepraszam za nieodczytanie intencji, ale w powyższym opisie chyba jej Pan precyzyjnie nie określił...
Pojęcie "projekt" jest dość rozciągliwe.

Nie mam pojęcia jak i gdzie HD Writer zapisuje w strukturze swojego programu to, co zawiera okno zarejestrowanych projektów. Nie jestem informatykiem, niestety.
Nie sądzę jednak by w ogóle istniała możliwość użycia tego zapisu w sposób przez Pana poszukiwany (zwłaszcza po reinstalacji systemu i HD Writera oraz identycznego z pierwotnym układem odtworzenia materiałów źródłowych).

Pozdrawiam - Ryszard

campo
-# 01

Postprzez campo » 2013-09-07, 10:35

Każdy znany mi program do edycji wideo zapisuje projekty w konkretnym (a często wybranym przez użytkownika) miejscu. Jeśli HD Writer tego nie robi, to jest to jego największa wada. Ot właśnie czeka mnie reinstalacja systemu i programów, a jestem w trakcie montażu filmu z dość długiego wyjazdu - innymi słowy całą pracę będę musiał wykonać ponownie. To dramat :(.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Montaż wideo i komputery