Odtwarzanie filmów HD - AVCHD w trybie uproszczonym

To forum służy dyskusji o montażu liniowym i nieliniowym wideo. Tutaj także tematy związane z komputerami i oprogramowaniem.

Moderatorzy: Troxx, rml

Treść
xtream
-# 07

Postprzez xtream » 2010-09-06, 21:51

Ja również, operuje głównie na mpeg2 (hdv) i nie śpieszno mi tego zmieniać.
Panasonic GH3 + 12-35f2.8, 45f1.8 | G6 + 14-42f3.5-5.6
>>Bank sampli z kamer<<

Zobacz

przez Zobacz » 2010-09-28, 17:03

Baltazar
-# 01

Re: Odtwarzanie filmów HD - AVCHD w trybie uproszczonym

Postprzez Baltazar » 2010-09-28, 17:03

Witam po krótkiej przerwie i chcę nieco dopercyzować ten temat.

Otóż w międzyczasie zakupiłem kamerę HD na karty pamięci SD oraz odtwarzacz BR wyposażony tez w czytnik kart pamięci i wejście USB 2.0 oraz podłączony do telewizora przez złącze HDMi.
Teraz jak wygląda kwestia "ciągu produkcyjnego" moich nagrań HD: Otóż bezpośrednio po wyjęciu karty SD z kamery mogę ją włożyć do odtwarzacza BR i nagranie odtwarza mi się bezproblemowo. Poza tym mogę podpiąć kamerę do komputera przez kabel USB lub włożyć do jego czytnika samą kartę i skopiować w ten sposób nagranie na dysk twardy w celu jego obróbki. Natomiast problem w tym co potem, czyli z archiwizowaniem moich nagrań w wersji finalnej (authoring). W zasadzie widzę dwie możliwe drogi jako, że wzmiankowana tu wcześniej przeze mnie możliwość użycia do tego celu kart SD nie jest na razie opłacalna:

1. Nagranie na komputerze płyty DVD-DL w jakości AVCHD i jej późniejsze oglądanie na odtwarzaczu BR.

2. Zakup przenośnego HDD o pojemności 1-1,5 TB podłączanego do komputera przez złącze USB, na który zgrywałbym moje filmy.

Na chwilę obecną wydaje mi się, że opcja druga byłaby bardziej opłacalna bo przy cenach płyt DVD DL i ich pojemności (tylko do 45 minut nagrania AVCHD?) zakup przenośnego HDD jest lepszy w relacji koszt/efekt. Natomiast nie jestem pewien czy mój odtwarzacz BR może współpracować z przenośnym HDD. Obawiam się, ze raczej nie ponieważ w jego instrukcji wyczytałem, że przez port USB obsługuje tylko materiał JPEG, MP3 i DivX a do tego na nośniku o pojemności do 128 GB. Na necie znalazłem też informację, że taka współpraca HDD jest obecnie bezproblemowa tylko z konsolą PS3 oraz odtwarzaczami multimedialnymi, których nie posiadam i nie zamierzam kupować.

Wobec powyższego mam pytanie czy faktycznie przenośne HDD nie współpracują teraz z odtwarzaczami BR przez USB i w związku z tym czy jestem skazany na opcję pierwszą?

xtream
-# 07

Postprzez xtream » 2010-09-28, 18:18

Baltazar napisał(a):współpraca HDD jest obecnie bezproblemowa tylko z konsolą PS3 oraz odtwarzaczami multimedialnymi, których nie posiadam i nie zamierzam kupować.

Odtwarzacz BR LG radzi sobie z HDD 40GB - na dzień dzisiejszy mam taką przenośkę ale już niebawem może będzie tam 160GB, nie przewiduję problemów z odtwarzaniem.
>>Bank sampli z kamer<<

Baltazar
-# 01

Postprzez Baltazar » 2010-09-28, 18:26

Ja mam odtwarzacz Panasonica ale to chyba bez większego znaczenia. Kluczowe pytanie to czy Twój odtwarzacz współpracuje z przenośnym dyskiem twardym przez USB przy odtwarzaniu plików AVCHD? Jak z kwestią zasilania tego dysku podczas pracy? Czy idzie ono także przez złącze USB?

xtream
-# 07

Postprzez xtream » 2010-09-28, 21:44

Baltazar napisał(a):czy Twój odtwarzacz współpracuje z przenośnym dyskiem twardym przez USB przy odtwarzaniu plików AVCHD?

Wszystkie mam w mpeg2 więc nie pomogę na tę chwilę.
Baltazar napisał(a):Jak z kwestią zasilania tego dysku podczas pracy?

Normalnie przez zewnętrzny zasilacz.
Baltazar napisał(a):Czy idzie ono także przez złącze USB?

Nie i raczej nie inwestował bym w takie cuda gdyż silnik dysku potrzebuje 12v a takiego napięcia na wprost z portu USB nie osiągniesz. Dochodzi jeszcze ograniczenie prądowe do 500mA więc szaleństw nie ma...
>>Bank sampli z kamer<<

Baltazar
-# 01

Postprzez Baltazar » 2010-10-01, 12:47

Sprawdziłem to dzisiaj i na jednej płycie DVD DL mieści mi się 67 minut nagrań ACVHD. Co prawda nagranie takiej płyty na komputerze trwa u mnie około godziny (może nie tyle samo nagrywanie co dokonywane od razu przygotowanie materiałów i tworzenie obrazu płyty) ale potem mogę ja bez problemu oglądać na moim odtwarzaczu BR w pierwotnej jakości. Takie rozwiązanie mnie w pełni satysfakcjonuje więc pozostanę przy nim na razie.

wideo5
-# 02

Postprzez wideo5 » 2011-01-02, 08:22

Jesli masz bd LG to sprawdź czy odtwarza pliki MKV. Pakujesz AVCHD dowolnym programem z konwerterem Matroska i na płytę DVD-DL w 720p wchodzi np. królestwo niebieskie w wersji dłuższej czyli ok. 300 minut w super jakości.
AX-2000, FX-1000, 3xVX2100
7D+24-70L, 30D+35L
AP CS 5,5

mieczyk
-# 01

Postprzez mieczyk » 2011-08-23, 21:32

Testowałem odtwarzacz LG BD550 i stwierdziłem, że odtwarza każdy dostępny mi format z dysku HDD podłączonego przez USB. Podłączałem dysk 500GB bez dodatkowego źródła zasilania na próbę i chodzi. Oczywiście następnie dla bezpieczeństwa podłączyłem zasilanie do HDD żeby nie kusić losu.

W kwestii magazynowania swoich produkcji filmowych to moim zdaniem najlepiej robić to na zewnętrznych dyskach HDD. Natomiast karty SD o gigantycznych pojemnościach do zastosowań amatorskich są nie najlepszym rozwiązaniem. Tak czy inaczej surowy materiał nagrany kamerą, czy to będą uroczystości rodzinne, czy nasze wycieczki itp. zawiera zawsze mnóstwo śmieci, które trzeba koniecznie usunąć. Fragmenty filmów połączyć w całość, aby uniknąć przerw między plikami. Takie minimum, a dopiero po minimalnej choćby edycji można archiwizować. Po kilku latach nasza domowa kolekcja rośnie i wymagany jest jakiś rodzaj porządku. Czy trzymanie wielu godzin materiału na gigantycznej karcie SD ma sens? Przepraszam za takie moje rozważania, ale może ktoś przy okazji coś mądrego na ten temat napisze. Pozdrawiam.
MieCzyk

dipol
-# 01

Postprzez dipol » 2011-08-24, 12:39

Ja osobiście ,filmy AVCHD obrabiam w Corelu i następnie nagrywam na płyty DVD dysk AVCHD do odtwarzania na odtwarzaczu LG .Ciesze się w ten sposób jakością.

mieczyk
-# 01

Postprzez mieczyk » 2011-08-24, 15:09

a ten odtwarzacz LG to jest DVD czy BR?Jaki model? I czy masz działające menu fimu?
MieCzyk

Poprzednia strona

Powrót do Montaż wideo i komputery