zgłaszanie spamu

Pytania, propozycje i ogólne tematy dotyczące portalu i forum Filmowiec.pl

Moderatorzy: Troxx, rml

Treść
GrassHoppeR
-# moderator

zgłaszanie spamu

Postprzez GrassHoppeR » 2015-05-25, 07:12

chłopaki, nie zgłaszajcie spamu. przecież nie jestem ślepy. wchodzę na forum 50 razy dziennie tylko po to, żeby usunąć spam. jeśli nie jest skasowany to znaczy, że nie było mnie jeszcze.
ok?

zgłaszajcie dopiero jeśli coś mi umknie, kiedy np. po spamie jest jeszcze jakiś post użytkownika.
zapraszam na mój kanał na YouTube
Obrazek
GG: 2491715 peaceant(at)wp.pl

Zobacz

przez Zobacz » 2015-05-25, 08:17

emisiu
-# 07

zgłaszanie spamu

Postprzez emisiu » 2015-05-25, 08:17

Myślę że pora pora się zastanowić czy nie zmienić zasad forum i nie dopuszczać do publikacji nowy użytkowników bez uprzedniej akceptacji moderatorów. Np. pierwsze 5-10 postów zatwierdza moderator, a potem już na normalnych zasadach. W ten sposób praktycznie po pierwszym poście (czasami 2-3) wychwyci się boota lub spamera i skasuje konto. Forum nie będzie spamowanie, a i Ty będziesz miał de facto mniej roboty.
Let's edit 2, MAGIX Video Pro X8, MAGIX MOVIE 13,14,15,16 PREMIUM, DaVinci Resolve | Stacja montażowa HP 4*Xenon", komp. x 2, serwer plików | HF M506 ; FDR-AX100 ; A7s + FE PZ 28–135.

xtream
-# 07

Re: zgłaszanie spamu

Postprzez xtream » 2015-06-02, 08:17

Życie :)
Panasonic GH3 + 12-35f2.8, 45f1.8 | G6 + 14-42f3.5-5.6
>>Bank sampli z kamer<<

eX3
-# 02

zgłaszanie spamu

Postprzez eX3 » 2015-06-02, 08:32

MichaelBow, rozkręcił się ;)
i3-3220/3.30GHz + MSI B75A-G43L+ A-Data AD3U1333W8G9-R 8GB + MSI Radeon HD7770 1GB DDR5 + ModeCom MC-400ATX 2.0 PFC
Canon XH-A1s / Panasonic DMC-GH3A 12-35mm f2.8 + Olympus 45mm f1.8 + Olympus 17mm f1.8

emisiu
-# 07

zgłaszanie spamu

Postprzez emisiu » 2015-06-02, 08:34

Nie życie, tylko to co pisałem wcześniej. Jak się tego nie zrobi to problem będzie tylko narastał.
Let's edit 2, MAGIX Video Pro X8, MAGIX MOVIE 13,14,15,16 PREMIUM, DaVinci Resolve | Stacja montażowa HP 4*Xenon", komp. x 2, serwer plików | HF M506 ; FDR-AX100 ; A7s + FE PZ 28–135.

splasz
-# 03

zgłaszanie spamu

Postprzez splasz » 2015-06-02, 09:16

emisiu napisał(a):Nie życie, tylko to co pisałem wcześniej. Jak się tego nie zrobi to problem będzie tylko narastał.

O ile taka metoda weryfikacji użytkowników jest ok dla forów które są nowe albo które są naprawdę na topie to dla forów mniejszych taki zabieg to może być ostatni gwóźdź do trumny.
Forum filmowiec i cała strona - patrząc na ilość wpisów, ich poziom, działania inne w sieci i samą popularność strony w sieci można uznać że - dobrze nie jest. Raczej użytkowników ubywa a nie przybywa i nie oszukujmy się - jest tak naprawdę tylko kilka/kilkanaście osób które coś tu piszą, dyskutują i się sprzeczają.
Jeśli teraz - w sytuacji w której więkzośc młodych ludzi wychowało się w świecie informacji tu i teraz - wprowadzi się na tym forum takie ograniczenie o jakim wspominasz to spowoduje że każdy nowy kto będzie chciał coś napisać ... pójdzie w inne miejsce po tę informacje bo nie będzie mu się chciało czekać.

Dodatkowo nie wiem co jest łatwiejsze - czy skasowanie kilku wpisów tygodniowo - czy nawet kilkunastu czy akceptowanie każdego posta ręcznie - no chyba że uznamy że nowych wpisów jest dużo mniej niż spamowych wpisów ... no ale wtedy trzebaby sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto kisić się w gronie kilku osób na umierającym forum.

Oczywiście że każdy kto chce pozyskać wiedzę powinien chcieć poczekać, ale fakty są takie że filmowiec.pl już jakiś czas temu przestał być marką rozpoznawalną... pojawiło się sporo alternatyw, pojawił się facebook ze swoimi grupami dla filmowców, pojawiły się inne fora, a w tym czasie filmowiec trochę to przespał. Wystarczy spojrzeć a stronę główną gdzie 3 ostatnie newsy są z 2013 i 2014 roku.
W tej chwili wprowadzanie takiej blokady to strzał nawet nie w kolano a w głowę.
http://splaszfx.pl - praca
http://motionfreaks.pl - newsy i poradniki
http://25fps.pl- relaks i filmiki
http://dslry.pl - kamery i filmowanie

emisiu
-# 07

zgłaszanie spamu

Postprzez emisiu » 2015-06-02, 09:43

splasz napisał(a):... że każdy nowy kto będzie chciał coś napisać ... pójdzie w inne miejsce

ale w tych nowych miejscach własnie często są takie ograniczenia

Jednak zgadzam się, że w tym co piszesz jest sporo racji. Choć nie koniecznie z tym, że Filmowiec przespała, bo generalnie fora jako forma się wypaliły. Przeglądam różne, w niektórych uczestniczę (w tym kilka zagranicznych), i praktycznie wszędzie to samo.

splasz
-# 03

zgłaszanie spamu

Postprzez splasz » 2015-06-02, 11:55

emisiu - mam tu na myśli że filmowiec przespał tzn. że przestał dbać o samego siebie, przestał się rozwijać a rozwój to również np. budowanie swojego potencjału w nowych miejscach - np. na facebooku bo często to tam wiele ludzi szuka informacji. To prawda że fora są w odejściu, ale nie wszystkie... jest kilka które zaczęły wtedy kiedy filmowiec kończył i teraz mocno filmowca przeskoczyły i są w zasadzie na topie... do tego dochodzą grupy na fb i w innych miejscach i sytuacja jest jaka jest.
A co do ograniczenia i tego że niektóre "inne" fora" właśnie je mają to wystarczy spojrzeć na aktywność na nich... jesli są to małe społeczności o takie ograniczenie te społeczności jeszcze bardziej zmniejsza. Jeśli zaś są to miejsca "topowe", nowe, znane, modne to takie ograniczenie nie jest ograniczeniem.
Sorry filmowcu - którego lubię i jak widzicie na nim piszę - ale porównanie topowych miejsc z ograniczeniami o których pisałeś z filmowcem który miałby takie ograniczenia to troche jakby...
... wyobraź sobie sytuacje gdy potrzebujesz pomocy np. z komputerem albo jakąś elektroniką ... to albo idziesz do dobrego salonu, sklepu, serwisu i płacisz za ten serwis odpowiednie pieniądze, albo idziesz do jakiegoś znajomka który próbuje Ci połatać kompa czy telefon w garażu, jakimiś piratami i byle było. O ile z chęcią skorzystasz z pomocy znajomka gdy ta pomoc będzie darmowa to gdy on zażąda za swoją pomoc kasy to zdecydowanie będziesz wolał tę kasę wydać w dobrym serwisie ponieważ obsługa jest bardziej pro i do tego dostaniesz gwarancję.
W tej przypowiastce Filmowiec - niestety - jest tym właśnie poczciwym kumplem w garażu.

Swoją drogą ciekaw jestem czy administracja tego forum i całej strony ma jakikolwiek pomysł na rozwój, dalszą drogę, działania... czy może po prostu działa to z rozpędu aż nie stanie a wtedy wszystko się zwinie i zniknie jak już wiele innych miejsc tego typu w poprzednich latach.

emisiu
-# 07

zgłaszanie spamu

Postprzez emisiu » 2015-06-02, 12:13

splasz napisał(a):Swoją drogą ciekaw jestem czy administracja tego forum i całej strony ma jakikolwiek pomysł na rozwój, dalszą drogę, działania... czy może po prostu działa to z rozpędu aż nie stanie a wtedy wszystko się zwinie i zniknie jak już wiele innych miejsc tego typu w poprzednich latach.

Myślę że nie ma pomysłu. :-(

jamaika
-# 05

zgłaszanie spamu

Postprzez jamaika » 2015-06-02, 16:56

splasz napisał(a):że przestał dbać o samego siebie, przestał się rozwijać a rozwój to również np. budowanie swojego potencjału w nowych miejscach - np. na facebooku

No wiem. Ja nie chce być na facebooke. Jestem już na google, LinkedIn i tak jestem za bardzo śledzony.

PS Podajcie mi te wzorowe fora. Miał być nim videodslr.pl. Wyszło czasopismo reklamowe. Są fora producentów sprzętu, programów. Nie zawsze się otrzymuje oczekiwaną odpowiedź.
Wreszcie są fora zagraniczne np. videohelp.com. 500 wątków tygodniow. Po miesiącu nic nie znajdziesz w labiryncie zdarzeń. :mrgreen:
splasz napisał(a):Swoją drogą ciekaw jestem czy administracja tego forum i całej strony ma jakikolwiek pomysł na rozwój, dalszą drogę, działania... czy może po prostu działa to z rozpędu aż nie stanie a wtedy wszystko się zwinie i zniknie jak już wiele innych miejsc tego typu w poprzednich latach.

Wiadomo, że nie ma. Dzięki temu ja jestem. Moje posty na tym forum można znaleźć tematycznie tylko za pomocą google. Więc bytność na forach ma znikome korzyści szczególności dla tych co naiwnie próbują szukać pracy czy praktyk w temacie filmowania/montażu. :-?

splasz
-# 03

zgłaszanie spamu

Postprzez splasz » 2015-06-02, 19:05

jamajka - facebook jest tylko przykładem ... miejsc jest wiele i wykorzystywanie ich w celach rozwojowych formum czy strony to raczej dobry pomysł. A czy chcesz być na Fb czy nie to już oczywiście Twoja prywatna sprawa, ale niezależnie jak bardzo nie znoszę facebooka to trzeba przyznać że jest to bardzo dobre narzedzie marketingowe i rezygnowanie z niego chcąc rozwijać swoje działania jest co najmniej nierozsądne -ale oczywiście to tylko moja opinia. I jeśli chodzi o Fb to jest na nim w tej chwili spora siatka grup wśród których znajdziemy grupy któr wymieniają się doświadczeniami na temat nieucziciwych zleceniodawców i zleceniobiorców, takige gdzie znajdziemy ogloszenia o pracę i oferty pracy, takie gdzie możemy zapytac o sprzęt oprogramoanie etc. i faktem jest że - może nie zawsze 100% adekwatną - uzyskamy tam odpowiedź dużo szybciej niż na forum. Oczywiście inną sprawą jest kwestia potem odszukiwania takich wpisów etc, ale to już zupełnie inna para kaloszy. Fb dla wielu - szczególnie młodych - zastapił fora internetowe i trzeba się z tym pogodzić.

A co do forów... to oczywiście że każde z wymienionych przez Ciebie ma swoje plusy i swoje minusy, ale ja mówiąc o innych miejscach brałem pod uwage tylko jeden faktor - faktor popularności i ilości wpisów oraz odwiedzin to jednak trzeba przyznać że np. videodslr które wymieniłeś bije na głowę filmowca.

I teraz ostatnia sprawa - oczywiście że stan filmowca może odpowiadać Tobie ... czy całej "starej gwardii" która przynajmniej ma spokój w rozmowach, ale to nie jest dobry stan i taki stan raczej zakończy się po prostu zamknieciem forum a w takiej sytuacji niestety pisanie - szczególnie bardziej merytorycznych treści - nie ma sensu ponieważ moment w którym wszystko co napisaliśmy zniknie jest bliżej niż dalej... a w takiej sytuacji szkoda tracić czas na pisanie czegoś co i tak zniknie wkrótce. I to jest kolejny powód dla którego ludziom nie chce się tu zaglądać.

jamaika
-# 05

zgłaszanie spamu

Postprzez jamaika » 2015-06-02, 19:21

splasz napisał(a):A co do forów... to oczywiście że każde z wymienionych przez Ciebie ma swoje plusy i swoje minusy, ale ja mówiąc o innych miejscach brałem pod uwage tylko jeden faktor - faktor popularności i ilości wpisów oraz odwiedzin to jednak trzeba przyznać że np. videodslr które wymieniłeś bije na głowę filmowca.

Bił na głowę, ale dopadł go regulamin forum. Tematy DSLR się wyczerpały. I jest teraz "wyszła kamera X". Wątków się nie powieli. Dział montażu jest tam martwy bo to każdy wie co ma robić. ;-)
Jest wątek i zero odpowiedzi. Czyli ale głupotę ktoś napisał, albo jest rzecz oczywista prouser precz.
splasz napisał(a):czy całej "starej gwardii" która przynajmniej ma spokój w rozmowach, ale to nie jest dobry stan i taki stan raczej zakończy się po prostu zamknieciem forum a w takiej sytuacji niestety pisanie - szczególnie bardziej merytorycznych treści

Do tego nie potrzeba forum. Potrzeba jak Ja to nazywam klub "Jachranki". Gdzie omawiane są tajne zawiłości technik tego świata. To co ja się dowiaduje na polskich forach jako nowość, może się okazać że ta nowość jest już pięć lat w praktyce. To, że forum jest nieuporządkowane to prawda, ale kto zarudni nazwijmy bezstroniczego archiwistę forum by to nadzorował? Tu jest moim zdaniem pies pogrzebny.

Powrót do Portal i forum